1.2.3.4.5.6.7.8.
PoČJMAJČJ    
ÚtČJMČJVV   
StČJMČJPRV    
ČtTVTVČJHRÁTKY    
ČJMPRVHV    

Olympijský běh

Ve středu 16. září jsme v rámci tělesné výchovy běželi olympisjký běh a ve skupinách plnili olympijský kvíz. Zvítězili jsme všichni, jelikož jsme se všichni zúčastnili :):):). Odměnou nám byl olympijský pamětní list, medaile a sladkosti.

5. den na Božím Daru

Náš první výjezd bez rodičů utekl jako voda. Poslední den, vlastně pouze dopoledne, jsme zabalili své věci do kufrů, uklidili pokoje a celý pobyt zhodnotili. Zavzpomínali jsme na zážitky, které jsme prožili. Naučili jsme se nová pravidla, abychom fungovali jako správná parta. Paní učitelka i paní vychovatelka nás pochválily za pohodový a kamarádský pobyt. Odměnily nás medailí. Děkujeme, moc se nám líbilo :). Prvňáčci

4. den na Božím Daru

Dnes ráno jsme se probudili do deštivého rána, ale vůbec nás to neodradilo :). Navštívili jsme místní muzeum, kde jsme viděli historické lyže, betlémy, ruční práce... Na památku jsme si každý koupili malý dárek. Opět jsme hráli společenské hry. Počasí se umoudřilo, sluníčko svítilo a my se po poledním klidu vypravili procházkou do Německa.

3. den na Božím Daru

Třetí den našeho adaptačního pobytu byl prima super den :). Po snídani jsme se vypravili po Ježíškově cestě do lesa navštívit lesní skřítky, pro které jsme v pondělí stavěli domečky. U lesa jsme si zahráli novou hru "živé pexeso". Hru jsme si užívali, že jsme skoro nestihli oběd:). Po poledním klidu jsme celé odpoledne strávili v dětském areálu Novako, kde jsme jezdili na kárách, hráli si u dětstkého vodního příkopu s vodním mlýnem a řádili na skákacích hradech, lezeckých stěnách a trampolíně... Večer nás paní učitelka i paní vychovatelka mooooooccc pochválily za skvělý den, děkujeme:):):)

2. den na Božím Daru

Dnes jsme se po snídani vypravili i se šestou třídou na horskou službu. Pan náčelník horské služby nám povídal o své práci záchranáře, ukázal nám techniku a dovolil nám se posadit na skútr a čtyřkolku. Velkým zážitkem bylo přetahování mezi námi dětmi a náčelníkem horské služby. Odpoledne jsme strávili v nedalekém parčíku u vodní nádrže, kde jsme sportovali, soutěžili a krmili kachny. Dnes jsme si také vyzkoušeli své první nakupování - odměnili jsme se nanukem:).Večer jsme si zhodnotili den, hráli společenské a stolní hry. Na dobrou noc nám paní vychovatelka přečetla pohádku z knihy Káťa a Škubánek. Jako bonus jsme si popřáli dobrou noc u barevných světel z diskokoule :), kterou si s sebou přivezl Ondrášek.

1. den na Božím Daru

Hlásíme se z Božího Daru - prožili jsme první krásný společný den na našem adaptačním pobytu. Ubytovali jsme se a chlapci nám na uvítanou připravili sladké překvapení ze svých zásob. Při prvním obědě jsme chválili pana kuchaře, který nám uvařil velkou dobrotu. Nabrali jsme síly a vyrazili jsme do lesa stavět domečky pro lesní skřítky. Při zpáteční cestě jsme procházeli velbloudími hrby, které jsou na Ježíškově cestě. Odměnou na konci cesty nám byla houpačka, na kterou jsme se vešli úplně všichni, a že to byla legrace :). Po večeři jsme si ještě stihli pohrát a před spaním přečíst pohádku na dobrou noc. Všechny moc pozdravujeme a těšíme se na zítřek, protože máme slíbené překvapení :).

Školní olympiáda

Ve čtvrtek 3. září jsme se vůbec neučili, ale celé dopoledne jsme si užívali sportu. Jako "žluťásci" ze sluníčkové třídy jsme si každý na sebe oblékli něco žlutého. Na naší první školní olympiádě jsme soutěžili a zároveň si fandili v těchto disciplínách: skok daleký, skok z místa, duatlon, hod basketbalovým míčem, běh na 60 m, hod míčkem, T-běh a hod medicimbalem (a že byl opravdu těžký). Sportovní dopoledne se nám líbilo, za naše výkony jsme získali pamětní list, sladkou odměnu a pochvalu od naší paní učitelky za sportovního ducha v těle a podporu spolužáků, děkujeme :). Jen nás mrzelo, že si s námi sportovní dopoledne neužila Karolínka, ten den ji zrovna nebylo dobře. My jsme ji druhý den ve škole zážitky vyprávěli a společně si prohlíželi fotografie.

První školní den

1. září jsem já, paní učitelka Lenka s paní asistentkou Leonou přivítaly naše nové prvňáčky. V jejich tvářích jsme poznaly, že se těší, ale zároveň nevěděli, co je čeká... Po příchodu do jejich nové "sluníčkové" třídy ostych opadl a už jsme viděly jen samé úsměvy... :) Náš první společný den se vydařil, děkujeme nejen dětem, ale i rodičům, kteří trpělivě na své ratolesti čekali.

Úvodní třídní schůzky

Vážení rodiče, srdečně Vás zvu na úvodní (velmi důležité) třídní schůzky, které se konají ve středu 2. září 2020 od 16 hodin v naší třídě. Programem schůzek bude školní řád, omlouvání žáků, kritéria hodnocení, využívání systému Bakalář, adaptační pobyt. Také vás seznámím s plánovanými akcemi a projekty, které nás v letošním školním roce čekají. Těším se na společné setkání. Mgr. Lenka Lídlová

Uvítací dopis pro malé prvňáky - školáky

Sluníčko se probudilo, paprskama zasvítilo, pohladilo kytičky, zvířátka i dětičky. To vše udělalo jen, aby měli hezký den.:):):) Milé děti, prázdniny pomalu končí a já paní učitelka Lenka i s paní asistentkou Leonou se moc těšíme, až se poprvé uvidíme. V úterý 1. září bude váš velký den, stanou se z vás školáci. Školní rok zahájíme společně slavnostním přivítáním v 8.10 hodin v Komunitním centru v Lomnici. Děti, které navštěvovaly Mateřskou školu v Lomnici, se sejdou společně v 8 hodin před mateřskou školou. My ostatní budeme mít sraz v 8 hodin před komunitním centrem. OÚ pro Vás zajistil pana fotografa. Po příjemném přivítání půjdeme v doprovodu rodičů a žáků 9. třídy do NAŠÍ – VAŠÍ nové „sluníčkové“ 1. třídy. Zjistíme, co nás čeká a nemine… :) Rodiče, kteří Vás budou chtít vidět ve školních lavicích, (vzhledem k mimořádné situaci a velkému množství dospělých lidí v malém prostoru) za námi přijdou do třídy v 8.45 hodin. Ve středu 2. září budeme trávit čas v naší třídě od 8 do 9.40 hodin. S sebou si vezměte aktovky, přezůvky, vybavený penál, svačinu, pití. Ve čtvrtek 3. září půjdeme do školy ve sportovním oblečení, do batůžku si připravíte svačinu a pití. Čeká nás „olympijský den“ plný her a sportovních aktivit. Abychom byli vidět a ukázali, že jsme „sluníčková třída“, pokud to bude možné, oblékneme si trička v barvě sluníčka (může být žluté, oranžové). Sportovní dopoledne bude ukončeno v 11.40 hodin. V pátek 4. září budeme ve třídě do 11.40 hodin. S sebou si vezměte aktovky, přezůvky, vybavený penál, svačinu, pití, obalené pracovní sešity a podepsané školní pomůcky. Prvňáčci – školáčci, naše třída bude plná dětí, ale i nových kamarádů – pomocníků. Už teď se na vás těší obr Oliver, silák Standa a další… Kdo to je? Nechte se překvapit, brzy se to dozvíte. :) Těšíme se na vaše úsměvy… Vaše třídní učitelka Lenka Lídlová a paní asistentka Leona Macháčková
Fotografie třídy

Třídní učitel:

Žáci:

 • Battyányiová Natálie
 • Bechyňová Anna Venantie
 • Došlá Melánie
 • Ďurošková Julie
 • Hervertová Karolína
 • Hervertová Kristýna
 • Knedlíková Rozálie
 • Nguyen Jana Lan Phuong
 • Raisová Victoria Margita
 • Rothová Viktorie
 • Aschenbrenner Maxmilián Thomas
 • Kóra Patrik
 • Köstler Tomáš
 • Kubík Ondřej
 • Maurer Josef
 • Mesároš Bonifác
 • Pochyba Matěj
 • Rajtšlégr Tomáš
 • Srkal Sebastian