1.2.3.4.5.6.7.8.
PoČjPrvČjHvHRÁTKY   
ÚtČjMVV    
StČjMPrvČj    
ČtČjMTvTv    
ČjMČjAj    

Našim maminkám

Ke "DNI MATEK" jsme si pro naše maminky přichystali srdíčkovské překvapení. V dubnu jsme se dvakrát vypravili vyrábět do keramické dílny DDM Sokolov. Z našich fotografiích je patrné, že jsme si nejen vyrábění, ale i čas strávený čekáním na autobus zpříjemnili. K srdíčku jsme ještě maminkám vyrobili knoflíkové přáníčko a společně zabalili do plastové vázičky. Našim maminkám přejeme VŠE NEJLEPŠÍ K SVÁTKU. Prvňáčci

Čarodějnický rej

Ve čtvrtek 26. dubna a v pátek 27. dubna jsme ve školních lavicích seděli jako čarodějnice nebo strašidýlka... Ve čtvrtek jsme hned ráno zavítali do místní knihovny a povídali si s paní knihovnicí na téma "Filipojakubská noc", zhlédli pohádku "Malá čarodějnice" a do třídy jsme odcházeli s čarodějnickým leteckým průkazem a sladkou odměnou. Děkujeme.

Veselé zoubky

"Veselé zoubky aneb Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek" Ve středu 21. března v den vítání jara, jsme si užili práci v projektu realizovaný DM drogerie markt s. r. o. „Veselé zoubky“. Velkým překvapením pro nás byla návštěva Hurvínka s Máničkou a taťuldou Spejblem :). Hurvínek nás společně s paní učitelkou provedl celým projektem. Dozvěděli jsme se např. kolik zubů má dětský i dospělý chrup, z čeho se zub skládá, jak předcházet zubnímu kazu… Pracovali jsme jednotlivě, ale i ve skupině. Nejvíce se nám líbila chvíle, při které jsme si pomocí návodu čistili naše zoubky. Nasmáli jsme se při zhlédnutí pohádky „Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek“, zaposlouchali se do děje při čtení knihy „Příběh veselých zoubků“ – „Jak se Honzík naučil starat o svoje zoubky“. V závěru celého projektu jsme za práci byli odměněni dárkovými taškami, ve kterých pro nás bylo připraveno - zubní kartáček, zubní pasta, přesýpací hodiny, samolepka s návodem k čištění zoubků, žvýkačky a informace se zásadami k prevenci chrupu. Celý den se nám mooooooccccc líbil. Děkujeme. :)

Vítání jara

I přesto, že se zima nechce vzdát své vlády, vítali jsme v naší třídě JARO. Všichni jsme "rozkvetli":). Děvčata měla květinu ve vlasech a chlapci v klopě trika nebo košile. S blížícími se Velikonocemi jsme do skořápek seli jarní osení, technikou světla a stínu kreslili jarní květy.

Školní nástěnka

Milí rodiče, celý měsíc březen prezentujeme naši třídu na školní nástěnce u zastávky naproti OÚ v Lomnici.

Třídní olympiáda

Ve dnech probíhajících ZOH jsme i my při Tělesné výchově užívali sportu, co se dá..... Všichni jsme stáli na stupních vítězů a získali medaili. Olympijské kruhy jsme odkrývali i při Matematice. Rodičům děkujeme, že nás vybavili sportovními drezy a tváře nám zvýraznili barvami naší republiky nebo olmpijskými kruhy :).

Sněhulákovský týden

V týdnu od 22. ledna do 26. ledna 2018 jsme si užili "SNĚHULÁKOVSKÝ TÝDEN". Když jsme týden plný sněhuláků plánovali, zimní počasí nám nepřálo, i přesto jsme si řekli, že si týden užijeme. V pondělí nás počasí mile překvapilo, neboť v neděli v noci nasněžilo. Teple oblečeni s klouzáky v ruce jsme se vydali vstřic k zimním radovánkám na sněhu. Ostatní dny v týdnu jsme se za pomoci našich maminek, které nám vyrobily sněhulákovský kostým, proměnili ve sněhuláky. Naučili se básničku, že neuhodnote o kom byla :) - přeci o SNĚHULÁKOVI. Při výtvarné výchově a pracovních činností jsme sněhuláky vyráběli. Někteří z nás měli i sněhulákovskou svačinu. Ze středy na čvrtek jsme poprvé nocovali ve škole. Plni napětí jsme se moc těšili, co nás večer čeká. Sešli jsme se úplně všichni. DĚKUJEME RODIČŮM, kteří nás na noční spaní ve škole řádně vybavili - napekli řízky, šneky z listového těsta, muffiny, koláče, bábovky, vafle, připravili slané i sladké občerstvení. Ze všech připravených dobrot jsme si připravili švédský stůl a jedli a jedli... Hráli jsme hry, četli, před spaním jsme se dívali na pohádku. Nejvíce jsme se těšili až si zalezeme do svých pelíšků, vůbec nám nevadilo, že spíme ve spacáku a jen na karimatce. Všichni jsme se vyspali do růžova... Paní učitelka nás chválila za kamarádské chování a slíbila nám, že si spaní ve škole ještě určitě užijeme. Už se moc těšíme na další dobrodružství. Děkujeme PRVŇÁČCI.

Předvánoční čas

Milí prvňáčci a vážení rodiče, v novém kalendářním roce Vám přeji pevné zdraví, pohodu, štěstí a jako dosud úsměv na tváři. Děkuji Vám za dosavadní a těším se na další spolupráci s Vámi. Lenka Lídlová Pojďme si společně připomenout předvánoční chvíle v naší třídě. Nejen, že jsme se učili, ale stihli jsme podniknout i několik akcí :) :) :). 5. prosince nás navštívil Mikuláš, spousta čertů a andělů - obdarovali nás mikulášskou nadílkou. Vůbec nikdo neplakal, naopak jsme všichni společně zazpívali písničku "Bude zima, bude mráz". Třída se na celý den proměnila v andělskočertí. V závěru vyučování pro nás byla velkým překvapením nadílka v krabičce - pero, fixy a džusík. Od tohoto dne se všichni snažíme psát perem a líbí se nám to :). 8. prosince jsme se setkali s paní knihovnicí Jiřinou Němečkovou tentokrát v naší třídě. Četla nám pohádku o zimě a my ji ukázali, kolik písmen jsme se zatím naučili. Společně jsme si vyrobili sněhulákovskou záložku do knihy. 18. prosince jsme se vypravili na adrenalinovou zábavu hry Laser Game v Sokolově. Byli jsme rozděleni do dvou týmů, skrývali se a běhali mezi překážkami s laserovou zbraní v ruce. Plni zážitků ze hry jsme se přesunuli do Muzea v Sokolově, kde nás čekaly hned dvě výstavy. "Vánoční betlémy" a druhá pro nás zajímavější a zábavná "Jak se rodí večerníčky". Nejen, že jsme se dozvěděli, kdy se Večerníček poprvé objevil na televizních obrazovkách, ale mohli jsme si vyzkoušet být na chvíli v roli herce, kameramana, zvukaře a animátora. Výstavami ještě náš výlet nekončil. Vánočním Sokolovem jsme se vypravili na nákupy do OD Perla. 19. prosince se z nás stali kuchaři a kuchařky :). Připravili jsme v kuchyňce naší školy studenou kuchyni - jednohubky. Své pochoutky jsme si odnesli domů a překvapili rodiče dobrou mňamkou :). 20. prosince jsme odjeli do kina v Sokolově, kde jsme zhlédli film "Já, padouch..." 22. prosince jsme si užili vánoční třídní besídku, kterou jsme si pojmenovali "naše vánoční párty". Nesla se v duchu pohádky. Některá děvčata byla převlečena za princezny a chlapci si střídali roli prince nebo krále. Hráli jsme společně hry, kouzlili, předváděli pantomimu, tančili a na co jsme se těšili nejvíce??? No přeci na rozdávání dárečků :). Konec roku jsme si opravdu užívali, neboť jsme všichni k našemu společnému setkání přinesli ochutnat cukroví, slané pečivo a dětské šampáňo. Paní učitelka nám na ještě sladší mlsání připravila čokoládovou i vanilkovou zmrzlinu. Bylo nám líto, že před Vánoci s námi nebyl náš spolužák Davídek Němeček, byl nemocný. Ale Davídku, neboj, mysleli jsme na tebe a dáreček máš pod stromečkem ve třídě připravený. Všechny zážitky ti budeme vyprávět.

Naše výtvarné práce

Prozatím jsme ve výtvarné výchově a pracovních činnostech vytvořili - moudrou sovu nebo hřejivé slunce z uvolňovacích cviků, které předcházejí psaní. Létající balón, podzimní jablko, milého anděla. Vyzkoušeli jsme si také malování na interaktivní tabuli.

Jak v hodinách pracujeme...

Máme za sebou téměř tři měsíce školy. Milí rodiče, na našich fotografiích si můžete prohlédnout, jak v hodinách pracujeme s novými písmeny... Naučili jsme se poznávat a číst osm písmen nejen tiskacích, ale i psacích metodou SFUMATO. Při této metodě písmena ztvárňujeme ve výtvarné výchově, pracovních činnostech nebo při tělesné výchově pohybem na hudbu. Na chvíli se z nás také stávají herci, kteří hrají maňáskové divadlo nebo se ocitáme v televizi a recitujeme básničky. Učíme se pracovat ve skupině... To se nám zalíbilo, protože "Víc hlav, víc ví..." :)
Fotografie třídy

Třídní učitel:

Žáci:

 • Adamcová Marie
 • Baranová Edita
 • Džudžová Ema
 • Hošková Andrea
 • Incédyová Nikola
 • Maxová Adéla
 • Nováková Aneta
 • Veselá Andrea
 • Beňo Tadeáš
 • Köstler Sebastián
 • Kotrba Tomáš
 • Krágl Tomáš
 • Mašek Robin
 • Matucha Miroslav
 • Michal Martin
 • Němeček David
 • Vajdík Marek