1.2.3.4.5.6.7.8.
PoČjČjHvHRÁTKY   
ÚtČjMVV    
StČjMČj    
ČtČjMTvTv    
ČjMČjAj    

Seznam pomůcek a PS pro II. třídu

Seznam pracovních sešitů a školních pomůcek na školní rok 2018/2019 – 2. ročník Název Nakladatelství Orientační cena Český jazyk nově – pracovní sešit č. 1 Nová škola 49,-- Český jazyk nově – pracovní sešit č. 2 Nová škola 49,-- Sešit s pomocnými linkami (sluníčkový) 2 kusy Nová škola 2 x 8,-- 16,-- Školní sešit Nová škola 12,-- Matematika se čtyřlístkem – pracovní sešit č. 1 FRAUS 49,-- Matematika se čtyřlístkem – pracovní sešit č. 2 FRAUS 49,-- Prvouka – pracovní sešit Nová škola 49,-- Objednává škola, hradí rodiče 273,-- Prosím Vás, během letních prázdnin, o zakoupení těchto sešitů a školních pomůcek: sešit č. 544 s okrajem nerecyklovaný (náš školníček) – 1 ks sešit č. 513 s okrajem nerecyklovaný – 1 ks sešit č. 523 s okraji nerecyklovaný – 1 ks notový sešit 1 balení barevných papírů 1 balení skicáku vel. A4 temperové barvy (české) švihadlo rychlovazače na osobní portfolio (alespoň 10 kusů desek) Prosím, ať mají děti řádně vybavený penál: tužka č. 1, 2, 3 kvalitní pastelky gumu ořezávátko pero Tornádo – 2 ks (gumovací pero NE) Zachovalé pomůcky z I. třídy nenahrazujte novými, pouze doplňte košík (opotřebované pomůcky, které si vzaly děti domů): vodové barvy (české), voskovky, pastelky Progresso, stabilní kelímek, štětec č. 8 a 10 plochý i kulatý, černý fix slabý i silný, fixy, mazací fix na tabulku, lepidlo, plastelínu, nůžky s kulatým hrotem, pravítko 30 cm, ručník s poutkem, igelit na lavici, hadřík, textilní taška na cvičební úbor, balení papírových kapesníků, šťávu obaly na učebnice a sešity – obstarejte v září Peníze na pracovní sešity 273,-- Kč + 200,-- Kč do třídního fondu budu vybírat v září. Aktuální informace najdete také na webových stránkách školy: www.lomnicezs.cz, naše aktuální I. třída. Předem Vám děkuji a těším se na spolupráci ve školním roce 2018/2019. Mgr. Lenka Lídlová, TU

My a kamarádi z MŠ Lomnice

My a kamarádi z MŠ Lomnice. Předškoláci se přišli podívat, co jsme se v první třídě naučili.. , nejen, že jsme jim četli, ukázali, jak počítáme a píšeme, ale pracovali jsme i s nimi ve dvojici. V závěru jsme jim zahráli pohádku "O třech neposlušných kůzlátkách" a zazpívali písničku "Já jsem muzikant". Každý předškolák od nás ocházel s dárečkem - vlastnoručně vyrobeným šaškem z plastové lahve:). Ve čtvrtek 28. června jsme se mohli na celé dopoledne vrátit do školky a pohrát si tak s bývalými kamarády na hřišti. Děkujeme paní ředitelce Nadě Černíkové, připravila pro nás "kouzelný strom" plný sladkých odměn.

Projekt environmentální výchovy

V I. třídě jsme měli za úkol splnit projekt environmetální výchovy na téma "Dřeviny - život stromů". Vypravili jsme se do lokality Sv. Linhart u Karlových Varů. S paní Ing. Ivetou Adamcovou jsme si povídali o vzniku i zániku stromů, pozorovali jsme a porovnávali jehličnaté a listnaté stromy, konréktně buk lesní se smrkem lesním. Po vyplnění pracovního listu na nás čekala velmi zajímavá práce. Nejdříve jsme si každý zaseli semínko smrku lesního, o které se budeme starat i ve druhé třídě. Následovala práce v lesní školce - sázení sazenic listnatých stromů. Sázení předcházela přípravná práce na záhoně. Museli jsme záhon vyčistit od plevele, následně udělat díru na sazenici a teprvé poté stromeček zasadit.

Spaní ve škole

Na spaní ve škole jsme se moc těšili, společně jsme si ho užili v úterý 19. června. Hráli jsme skupinové hry, závodili, soutěžili, oslavili Tádíkovo narozeniny:). Paní učitelka nám připravila netradiční tombolu, ve které každý los vyhrával. Např. los s názvem růžovka, duháček, skokan růžový, byl ve skutečnosti skákací míček "hopík":). Večer jsme zakončili večeří u švédského stolu, hostinu nám připravili naši rodiče, děkujeme. S plnými bříšky jsme uhlehli na do našich pelíšků a usínali u filmu "Přijela k nám pouť. Děkujeme děvčatům Lucince Lídlové a Klárce Egererové za přípravu soutěží a večerního programu.

Techmánia Plzeň

Čtvrtek 14. června byl pro nás opět dnem výletním :). Tentokrát nás autobus odvezl do Techmánie v Plzni. V prostorách Techmánie jsme si vyzkoušeli spoustu interaktivních expozicí a v Planetáriu jsme zhlédli naučný film "Země, Měsíc, Slunce". Před odjezdem jsme si neodpustili navštívit obchůdek s hračkami a upomínkovými předměty v Techmánii. Spokojeni z celého dne a hračkou v batůžku jsme se vydali zpátky k domovu.

Biostatek Valeč

Ve středu 13. června jsme se společně s druháky a třeťáky vypravili na Biostatek Valeč. Naše prohlídka začala v zámeckém parku. Na biostatku jsme se dozvěděli informace o životě ovcí a včel. Pracovali jsme s ovčím rounem a krmili ovečky.

Bezpečné prázdniny

Ve čtvrtek 7. června jsme se seznámili s tématem "Bezpečné prázdniny".

Naše škola v přírodě Skalná - pátek

Poslední den naší supééééérrrrr školandy jsme po zabalení svých věcí zhodnotili celý pobyt. Zjistili jsme, že nám to rychle uteklo. Byli jsme odměněni pochvalnými listy za dobrou náladu a úsměvy na škole v přírodě. Někteří z nás získali diplom za úklid a pořádek pokoje. Třetí místo obsadil pokoj s názvem „Zábavný“, který okupovali chlapci Tádík Beňo, Tomík Krágl a Martínek Michal. Na druhém místě, o pouhý jediný bod od místa prvního, se umístila děvčata Adélka Maxová a Anetka Nováková, která si svůj pokoj pojmenovala „Papoušci“. Výherci bodování se stali chlapci Sebík Köstler, Robík Mašek a Mareček Vajdík z pokoje „Výletníci“. Absolutními vítězkami se staly „Hvězdy“ Emička Džudžová a Andrejka Hošková. Všem prvňáčkům patří velký dík za pohodovou školandu, už se těšíme na další společně strávené chvilky mimo školu Lenka Lídlová a Jitka Denglerová. Za nákup cukrovinek na odměny pro děti DĚKUJEME RODIČŮM.

Naše škola v přírodě Skalná - čtvrtek

Dnešní den se nesl v duchu „sport nás baví“:). Navštívili jsme Sportovní halu ve Skalné, kde trénoval místní rodák, fotbalista Pavel Nedvěd. Jako suvenýr jsme si odnesli jeho fotografii s vlastnoručním podpisem. V hale, ale i venku na sportovním hřišti jsme hráli fotbal, běhali na běžecké dráze. Po těchto sportovních výkonech nás čekalo překvapení. Rozdělili jsme se na dvě družstva a každé si plnilo úkoly. Na konci nás čekaly dva poklady v podobě tašek plných sladkostí. Poslední odpoledne nás sluníčko vytáhlo do bazénu, tak jako vždy koupání, opalování, zábava a dobrá zmrzlina:).

Naše škola v přírodě Skalná - středa

Dnešní ráno jsme se tentokrát autobusem vydali do nedalekého Chebu. Dopoledne jsme strávili v Areálu povodí Ohře. Naše cesta začala v podhradí u dřevěného mostu, přes který jsme přešli do lanového centra. Pod vedením pana instruktora jsme prolézali lanovou dráhu „Lanáček“ a překonávali překážky. Po svačině jsme přešli na dětské hřiště a užívali si sportovní a vodní hrátky. Cestou na náměstí jsme viděli při práci filmaře a spoustu zajímavých rekvizit. Byli jsme odměněni dobrou limonádou a zmrzlinou. V závěru našeho výletu nás zastihla bouřka s deštěm, ale nás jen tak něco nezaskočí… Stihli jsme i nákupy :).
Fotografie třídy

Třídní učitel:

Žáci:

 • Adamcová Marie
 • Baranová Edita
 • Džudžová Ema
 • Hošková Andrea
 • Incédyová Nikola
 • Maxová Adéla
 • Nováková Aneta
 • Veselá Andrea
 • Beňo Tadeáš
 • Köstler Sebastián
 • Kotrba Tomáš
 • Krágl Tomáš
 • Mašek Robin
 • Matucha Miroslav
 • Michal Martin
 • Němeček David
 • Vajdík Marek