1.2.3.4.5.6.7.8.
PoČJMPRVVV   
ÚtČJMČJHRÁTKYHV   
StČJMTVTV    
ČtČJMPRVČJ    
ČJMČJAJ    

Nekoktám, čtu...

V pondělí 4. února jsme si poprvé vyzkoušeli čtení ve čtenářské soutěži s názvem "Nekoktám, čtu..." Zvolili jsme si mezi námi "nejlepšího čtenáře". A ejhle :) na prvním místě byli hned čtenáři dva :), Editka Baranová a Táďa Beňo. Druhé místo získali Mareček Vajdík a Robík Mašek. Ocenění získali knihu a my ostatní jsme s prázdnou neodešli, každý z nás dostal dětský časopis. Bohužel jsme si soutěž kvůli nemoci nemohli vyzkoušet všichni.

Vánoční besídka

V pátek 21. prosince, náš poslední společný školní den v kalendářním roce 2018, se nesl v duchu překvapení, společných her, povídání, zpěvu koled a vánočních písní, tanečků, vzájemného obdarování. Pochutnávali jsme si na vánočním cukroví a měli obrovskou radost z dárečků, které jsme si navzájem nadělili. Na rozloučenou jsme si popřáli pohodové, radostné Vánoce a hodně štěstí, zdraví, lásky v novém roce.

Vánoční show

Pro dnešní dopoledne nám OÚ v Lomnici připravil oblíbenou dětskou "Vánoční show", kterou nás provázel Michal Nesvadba z Kouzelné školky, Jan Čenský a Petr Salava. Měli pro nás připraveno spoustu zábavy, soutěží a pohádkových i vánočních písniček. Děkujeme OÚ v Lomnici nejen za zprostředkování show, ale i za dárkové balíčky, které jsme po skončení akce dostali.

Adventní kalendář

Školní parlament si pro nás připravil ADVENTNÍ KALENDÁŘ. Každý den nás navštíví a sdělí úkol, který nás čeká. Máme vždy radost, když se žáci nebo žákyně ze školního parlamentu objeví u dveří naší třídy:), uši máme napnuté a čekáme, co nám řeknou...:) Přinášíme vám fotografie z plnění úkolů adventního kalendáře, kterými např. bylo: - zpívání koled paní učitelce a opačně paní učitelka zpívala nám dětem - výroba vánoční ozdoby na stromeček. Malovali jsme na dřevo. Ozdoba zdobí smrček před hlavní budovou školy. - výzdoba třídy se zimní tématikou. My si navíc ozdobili dveře od třídy:). - výroba sněhuláka. Tak tento úkol nás nevyděsil, protože venku ještě není dostatek sněhu, poradili jsme si. Vytvořili jsme netradičního krtkovského sněhuláka, který je ozdobou naší třídy a má své místo v křesle přímo před námi :) - vánoční přání. Podmínkou bylo přání předat obyvatelům obce. My měli štěstí, velmi mile a vřele nás přivítala paní Vojtová, které jsme vánoční přání s radostí předali - DĚKUJEME.

Dobrý skutek

Školní parlament nás seznámil s projektem "Dobrý skutek", který probíhá po celý měsíc prosinec. Měli jsme za úkol vymyslet a zrealizovat pomoc potřebným. Naším nápadem bylo pomoci ptáčkům, kteří u nás přezimují. Společně jsme s rodiči vyrobili ptačí krmítka z plastové lahve, ze dřeva nebo přírodnin. Krmítka jsme s pomocí pana K. Lídla, R. Cholopovova a pana školníka I. Veselého zavěsili na stromy před školou - DĚKUJEME. Krmítka naplnili slunečnicí a těšili se, že je ptáčkové najdou a pochutnají si...:) Skutečně se tak stalo, ptáčkové navštěvují krmítka celý den a my tak můžeme pravidelně krmivo doplňovat a ptáčkům pohámat celou zimu.

Spaní ve škole

Našim velkým přáním bylo užít si spaní ve škole:). Paní učitelka nám přání splnila v pondělí 10. prosince. Na společnou večerní párty jsme se důkladně připravili. Dopoledne jsme při pracovních činnostech ve školní kuchyňce chystali večeři. Pekli jsme šneky z listového těsta a mazali jednohubky se surovinami, které máme rádi:). Večer v 18 hodin jsme se všichni sešli ve škole, připravili třídu, povečeřeli u kulatého stolu, hráli aktivity, povídali si, losovali tombolu. Paní učitelka si s Lucinkou Lídlovou a Klárkou Egererovou pro nás připravila sportovní překvapení v malé tělocvičně, za což děvčatům děkujeme. Museli jsme zvládnout malou zkoušku odvahy. Jako skřítci odvážlivci jsme po tmě v tělocvičně hledali živé bytosti (Lucinku a Klárku), poté se z nás stali skřítkové sportovci a na čas plnili opičí dráhu. V závěru sportovního večera každý předvedl svou nejlepší dovednost z tělocviku. Stále jsme ještě nebyli unaveni:), těšili jsme se, až si připravíme pelíšek pro spaní a zhlédneme dlouhou večerní pohádku na dobrou noc. Ráno každý z nás chtě-nechtě musel z pelíšku vylézt, protože nás čekalo vyučování. Zhodnotili jsme náš společný večer a domluvili se, že si spaní opět užijeme, protože byla veliká legrace.

Vánoční dílny

V posledním listopadovém týdnu jsme vyráběli vánoční dekorace k příležitosti "Rozsvícení vánočního stromečku". My jsme tvořili z keramické hmoty andílka a z pedigu rybičku. Rybičku z pedigu, jsme připevnili do rámečku a vytvořili tak 3D obrázek. Oba dárky měly u rodičů úspěch. Jak se nám práce podařila, ukazují přiložené fotografie.

Kino

V pátek 23. listopadu jsme podnikli naši další společnou mimoškolní akci. Opět jsme se autobusem vypravili do 3D kina Alfa v Sokolově na premiéru pohádky "PAT A MAT Zimní radovánky". Pořádně jsme se nasmáli, když jsme viděli, jak Pata a Mata zaskočí sněhová nadílka.... Po skončení pohádky někteří z nás odjeli zpět k domovu s rodiči. My, co jsme se vraceli autobusem, jsme si čekání na nádraží zpříjemnili milým povídáním a hraním slovních her. Bylo to znovu prima společné odpoledne.

Malí knihovníci

Ve čtvrtek 22. listopadu jsme opět pracovali v místní knihovně, kterou rádi navštěvujeme. Tentokrát jsme se na chvíli stali malými knihovníky a zjistili, že není vůbec jednoduché řadit knihy podle abecedy. Jelikož jsme se abecedu naučili, knihy jsme srovnat zvládli.
Fotografie třídy

Třídní učitel:

Žáci:

 • Adamcová Marie
 • Baranová Edita
 • Džudžová Ema
 • Hošková Andrea
 • Incédyová Nikola
 • Maxová Adéla
 • Nováková Aneta
 • Veselá Andrea
 • Beňo Tadeáš
 • Köstler Sebastián
 • Kotrba Tomáš
 • Krágl Tomáš
 • Mašek Robin
 • Matucha Miroslav
 • Michal Martin
 • Němeček David
 • Vajdík Marek