1.2.3.4.5.6.7.8.
PoČJMPRVVV   
ÚtČJMČJHRÁTKYHV   
StČJMTVTV    
ČtČJMPRVČJ    
ČJMČJAJ    

Kino

V pátek 12. října jsme podnikli naši první společnou mimoškolní akci v tomto školním roce :). Po vyučování jsme se autobusem vydali do 3D kina Alfa v Sokolově. Neobyčejným zážitkem pro nás byla právě jízda autobusem, museli jsme totiž přestupovat, aby nás nebolely nožky a hlavně, abychom zhlédnutí filmu stihli :). Vybrali jsme si premiéru filmu "Vilík - rychle a vesele". I když to byl film o autech, která mezi sebou závodí, líbil se nejen chlapcům, ale i děvčatům. Jedno z aut byla totiž modelka Bella, do které se žlutý Vilík zamiloval a bojoval o ni. Během 90 minutového filmu jsme si pochutnali na velkém popcornu. V kině jsme byli jako VIP hosté, neboť kino hrálo jen pro nás. Cestou zpět k domovu jsme "prořídli", někteří z nás jeli domů autem s rodiči. My, co jsme zůstali, jsme si čas strávený na autobusovém nádraží krátili příjemným povídáním a hrou. V pondělí jsme si naše páteční zážitky hned první vyučovací hodinu připoměli a slíbili si, že určitě zase vymyslíme a podnikneme nějakou společnou akci.

Školní statek Cheb

Ve čtvrtek 11. října jsme se vypravili na Školní statek v Chebu. Na statku nás přivítal pan učitel - průvodce, který nám povídal zajímavosti nejen o hospodářských zvířatech. Ukázal nám, k čemu slouží mikroskop. Mohli jsme například pozorovat, jak vypadá zrnko máku nebo stéblo obilí i ptačí peří. Byl překvapen a chválil nás, kolik informací jsme i my věděli...:) Provedl nás celým statkem, ukázal stáje a v nich hospodářská zvířata. Velkým překvapením pro nás bylo, že jsme si za pomoci pana učitele, vyrobili sýr z čerstvého kravského mléka. V průběhu výroby sýra jsme si na maketě kravského vemena mohli vyzkoušet, jak se kráva dojí, a že to byla legrace:). Na statku se nám moc líbilo.

Pomáháme potřebným

I my druháčci jsme se společně s našimi rodiči zapojili do celostátního dobrovolnického projektu 72 hodin. Žáci 8. ročníku nás oslovili, že se letos pomáhá obyvatelům Azylového domu v Sokolově. Uspořádali ve škole sbírku a nasbírané předměty ve čtvrtek 11. října odvezli.

Dětská literatura

V úterý 9. října jsme v rámci čtení byli naší paní knihovnicí Jiřinou Němečkovou pozváni na besedu se spisovatelkou dětské literatury paní Zuzanou Pospíšilovou. Paní spisovatelka nám představila své autorské knihy, z některých nám i četla. Na rozloučenou a za odměnu, že jsme byli poslušnými posluchači, nás paní spisovatelka obdarovala knižní záložkou s vlastnoručním podpisem a sladkým bonbonem. Beseda se nám moc líbila, děkujeme.

2. ročník školní olympiády

Druhý ročník školní olympiády jsme si jako "skřítci - rychlíci" parádně užili. Děkujeme za prima supéééérrr dopoledne DRUHÁČCI.

Úvodní třídní schůzka

Vážení rodiče, srdečně Vás zvu na úvodní třídní schůzku, která proběhne 6. září v naší druhé třídě od 16 hodin. Těším se na setkání a spolupráci v novém školním roce. Lenka Lídlová

Organizace prvního školního týdne

Milé děti, 3. září se setkáme pouze první vyuč. hodinu do 8.45 h. 4. září až 6. září vyučování probíhá do 11.40 h. Do školy si vezměte aktovky s podepsanými školními pomůckami, svačinu, pití, ručník, přezůvky. 7. září máme olympijský den od 8 h do v 11.40 h. Do školy přijďte v pohodlném sportovním oblečení a botech. S sebou mějte v batohu svačinu, pití. Nezapomeňte dobrou sportovní náladu :). Od pondělí 10. září se učíme podle rozvrhu. Třídní učitelka Lenka Lídlová

Pohádkový školní rok 2018/2019

Moje milá bývalá prvňáčkovská sluníčka, prázdniny končí, a my spolu za pár dní přivítáme nový školní rok. Jako „skřítci – permoníčci“ se ve druhé třídě vydáme pohádkovou cestou… Naše pohádkové dobrodružství zahájíme netradičně - sportovně :), v pátek 7. září budeme „skřítci – rychlíci“, plnit sportovní disciplíny 2. ročníku školní olympiády. V pohádkové druhé třídě budeme objevovat mnoho nového a dosud nepoznaného. Prožijeme si pohádkové spaní ve škole, budeme trávit společné chvilky nejen na škole v přírodě, ale i na školních výletech. Svou fantazii můžeme rozvinout v různých projektech, které nás na pohádkové cestě čekají. Za svědomité plnění povinností, za dodržování pohádkových i třídních pravidel, za aktivitu při získávání znalostí a dovedností, za ochotu pomáhat a spolupracovat bude každý skřítek z druhé třídy získávat body. Na konci našeho pohádkového putování budete pasování na krále, královnu, prince, princeznu a další pohádkové bytosti…:) V pondělí 3. září v 8 hodin se těším na vaše milé úsměvy a vyprávění prázdninových zážitků. Vaše třídní učitelka Lenka Lídlová

Třídní učitel:

Žáci:

 • Adamcová Marie
 • Baranová Edita
 • Džudžová Ema
 • Hošková Andrea
 • Incédyová Nikola
 • Maxová Adéla
 • Nováková Aneta
 • Veselá Andrea
 • Beňo Tadeáš
 • Köstler Sebastián
 • Kotrba Tomáš
 • Krágl Tomáš
 • Mašek Robin
 • Matucha Miroslav
 • Michal Martin
 • Němeček David
 • Vajdík Marek