1.2.3.4.5.6.7.8.
PoČJMPRVVV   
ÚtČJMČJHRÁTKYHV   
StČJMTVTV    
ČtČJMPRVČJ    
ČJMČJAJ    

Třídní schůzka 24. dubna 2019

Vážení rodiče, srdečně Vás zvu na třídní schůzku ke 3. čtvrtletí šk. roku 2018/2019, která se koná v naší druhé třídě ve středu 24. dubna 2019 od 16.30 hodin. Těším se na shledání Lenka Lídlová

Rozhlédni se...

V úterý 26. března jsme v rámci vyučování pracovali na projektu "Rozhlédni se..." aneb, jak se mám chovat v silničním provozu. Při teoretické části jsme pracovali na interaktivní tabuli, ukazovali jsme si např., jak máme být připoutáni v osobním automobilu na dětské autosedačcce, jaké bezpečnostní prvky máme mít při jízdě na kole. Povídání bylo velmi zajímavé. Když jsme se přesunuli na část praktickou, byli jsme překvapeni, jaké úkoly jsme měli plnit. Ocitli jsme se např. na křižovatce, kde pokud jsme se špatně rozhlédli a chtěli silnici přejít, narazilo do nás osobní auto... Po splnění úkolů jsme byli odměněni dárkem - výstražnou vestou a dalšími drobnostmi. Ještě máme přislíbený dětský řidičský průkaz. Děkujeme za skvěle strávené dvě hodiny v projektu dopravní výchovy.

Sportovní karneval

Školní parlament si pro nás připravil další úkol, a to, abychom právě dnes přišli ve sportovním dresu jako známí sportovci. Na dnešní den jsme se řádně připravili a dopoledne ve škole si náramně užili. Po příchodu do naší třídy jsme byli mile překvapeni, protože naše paní učitelka nám třídu změnila ve fotbalové hřiště, na kterém jsme se předvedli jako známí sportovci a samozřejmě si nejen zasportovali ve své disciplíně, ale společně si i fotbal zahráli. Dnes se u nás objevili fotbalisté, jako jsou Lionel Messi, kterého představoval Sebík Köstler, Tomáše Rosického zvádl Tádík Beňo, Tomík Krágl přišel jako fotbalista Kaká, Mareček Vajdík zastoupil Luka Modriče, české fotbalisty představili Davídek Němeček, Anetka Nováková a Andrejka Veselá a paní učitelka se přeměnila za Cristiana Ronalda. Nejen na lyžích, ale také na snowboardu přijela olympijská vítězka se dvěma zlatými medailemi Editka Baranová jako Ester Ledecká, biatlonistu Ondřeje Moravce představil Robík Mašek, bílý sport - tenis zastoupila Emička Džudžová jako Karolína Plíšková, atletiku zase Andrejka Hošková jako Zuzana Hejnová, celý v bílem dresu přišel Tomík Kotrba jako karatista Karel Pavlík, navštívila nás basketbalistka Adélka Maxová a na hnědém koni přijel Mirďa Matucha jako žokej Josef Váňa. Bohužel kvůli nemoci si s námi sportovní karneval nemohli užít spolužáci Martínek Michal, Maruška Adamcová a Nikolka Incédyová, my jim budeme celý den vyprávět. Bylo to supéééérrr.

Polštářek z trička

V měsíci únoru jsme při pracovních činnostech "šili" polštářek z bavlněného trička ve tvaru srdíčka nebo sluníčka. Polštářek jsme vlastně vytvořili pomocí uzlíků. Domluvili jsme se, že polštářek věnujeme našim maminkám k MDŽ. Průběh našeho tvoření jsme dokumentovali, abychom ve finále zjistili, jak z velkého trička vznikne malý polštářek:). Jak se nám to podařilo, můžete vidět na přiložených fotografiích.

Školní nástěnka

Celý měsíc březen prezentujeme naši třídu na školní nástěnce u autobusové zastávky naproti OÚ Lomnice.

Barevný týden

Školní parlament si pro nás od 11. do 15. února připravil "BAREVNÝ TÝDEN". Naším úkolem bylo každý den přijít v jiné barvě oblečení. S úsměvem jsme zadání splnili. V pondělí se to ve třídě barvami jen hemžilo..., v úterý z nás byli "červenáčci", ve středu "modrásci", ve čtvrtek "zelenáčci" a poslední den v týdnu byl "černým pátkem".

Nekoktám, čtu...

V pondělí 4. února jsme si poprvé vyzkoušeli čtení ve čtenářské soutěži s názvem "Nekoktám, čtu..." Zvolili jsme si mezi námi "nejlepšího čtenáře". A ejhle :) na prvním místě byli hned čtenáři dva :), Editka Baranová a Táďa Beňo. Druhé místo získali Mareček Vajdík a Robík Mašek. Ocenění získali knihu a my ostatní jsme s prázdnou neodešli, každý z nás dostal dětský časopis. Bohužel jsme si soutěž kvůli nemoci nemohli vyzkoušet všichni.

Vánoční besídka

V pátek 21. prosince, náš poslední společný školní den v kalendářním roce 2018, se nesl v duchu překvapení, společných her, povídání, zpěvu koled a vánočních písní, tanečků, vzájemného obdarování. Pochutnávali jsme si na vánočním cukroví a měli obrovskou radost z dárečků, které jsme si navzájem nadělili. Na rozloučenou jsme si popřáli pohodové, radostné Vánoce a hodně štěstí, zdraví, lásky v novém roce.

Vánoční show

Pro dnešní dopoledne nám OÚ v Lomnici připravil oblíbenou dětskou "Vánoční show", kterou nás provázel Michal Nesvadba z Kouzelné školky, Jan Čenský a Petr Salava. Měli pro nás připraveno spoustu zábavy, soutěží a pohádkových i vánočních písniček. Děkujeme OÚ v Lomnici nejen za zprostředkování show, ale i za dárkové balíčky, které jsme po skončení akce dostali.

Adventní kalendář

Školní parlament si pro nás připravil ADVENTNÍ KALENDÁŘ. Každý den nás navštíví a sdělí úkol, který nás čeká. Máme vždy radost, když se žáci nebo žákyně ze školního parlamentu objeví u dveří naší třídy:), uši máme napnuté a čekáme, co nám řeknou...:) Přinášíme vám fotografie z plnění úkolů adventního kalendáře, kterými např. bylo: - zpívání koled paní učitelce a opačně paní učitelka zpívala nám dětem - výroba vánoční ozdoby na stromeček. Malovali jsme na dřevo. Ozdoba zdobí smrček před hlavní budovou školy. - výzdoba třídy se zimní tématikou. My si navíc ozdobili dveře od třídy:). - výroba sněhuláka. Tak tento úkol nás nevyděsil, protože venku ještě není dostatek sněhu, poradili jsme si. Vytvořili jsme netradičního krtkovského sněhuláka, který je ozdobou naší třídy a má své místo v křesle přímo před námi :) - vánoční přání. Podmínkou bylo přání předat obyvatelům obce. My měli štěstí, velmi mile a vřele nás přivítala paní Vojtová, které jsme vánoční přání s radostí předali - DĚKUJEME.
Fotografie třídy

Třídní učitel:

Žáci:

 • Adamcová Marie
 • Baranová Edita
 • Džudžová Ema
 • Hošková Andrea
 • Incédyová Nikola
 • Maxová Adéla
 • Nováková Aneta
 • Veselá Andrea
 • Beňo Tadeáš
 • Köstler Sebastián
 • Kotrba Tomáš
 • Krágl Tomáš
 • Mašek Robin
 • Matucha Miroslav
 • Michal Martin
 • Němeček David
 • Vajdík Marek