Vánoční dílny

V týdnu od 26. do 30. listopadu probíhaly u nás ve škole dílny, kde žáci vyráběli různé vánoční ozdoby a doplňky.

Beseda s raperem Nenym - Najdi svou cestu!

Ve středu 7. listopadu 2018 jsme se společně s žáky ostatních tříd účastnili besedy Najdi svou cestu! s českým textařem a raperem Nenym. Nenyho nelehká cesta ke slávě by mohla žáky motivovat k vhodnému využívání volného času a k tomu nebát se si stanovit cíl a jí za ním. Součástí bylo také hudební vystoupení Nenyho a jeho kamaráda a rozdávání podpisů a drobných odměn. Největší odměnu si vysloužila Nella, která se nebála a požádala o zakoupení trika ZADARMO, její nevšední žádost byla odměněna a Nellča si šťastně odnášela domů tričko.

Okresní kolo v plavání 1. stupeň

V pátek 30. listopadu 2018 se žáci prvního stupně naší školy zúčastnili okresního kola plavání v Sokolově. Závodilo se ve třech disciplínách: 25 m - volný způsob, znak, prsa, 25 m polohová štafeta a 25 m štafeta volný způsob. Mezi jenotlivci se nejlépe umístili: Matěj Matucha (3. místo - 25 m znak), Rocco Trojan (5. místo - 25 m prsa), Matyáš Mareš (9. místo - 25 m volný způsob), Marianna Hejpetrová (7. místo - 25 m znak). Celkově naše škola obsadila 7. místo. Všem patří pochvala za bojovnost a dobrou náladu, s kterou si závody užili.

Florbal mladší 2. stupeň

Turnaj okrskového kola AŠSK se uskutečníl v tělocvičně Základní školy Sokolov, ul. Švabinského. Chlapcům se vůbec nedařio, když prohráli se ZŠ Sokolov, Švabinského 0 : 8 a s týmem ZŠ Sokolov, Pionýrů 1 : 8 a skončili tak na posledním třetím místě. Dívkám se vedlo daleko lépe, když dokázaly porazit žákyně ZŠ Pionýrů 1 : 0, avšak prohrály se ZŠ Sokolov, Švabinského 0 : 3. Všechny tři týmy měly po turnaji 2 body a rozhodovalo celkové skóre, díky němuž ale naše dívky skončily nakonec také třetí. Sestava dívky: Adéla Wneková, Natálie Kalčíková, Adéla Sedláčková, Sára Zochová, Sára Feketeová, Lucie Štefániková, Klára Egererová, Barbora Jirušová. Sestava chlapci: Jan Březina, Vít Wnek, Matěj Potužák, Ladislav Kalčík, Patrik Krátký, Radim Götz

Florbal 1. stupeň chlapci

Žáci na turnaji ČEPS florbal v Chodově. Chlapci naší školy se zúčastnili turnaje ve florbale žáků 1. stupně ZŠ ve sportovní hale v Chodově. Turnaje se zúčastnilo celkem sedm družstev základních škol, která se utkala systémem každé s každým na 1 x 10 min. Naši reprezentanti skončili nakonec na 5. místě se 7 získanými body. V jejich silách bylo (při větším soustředění) určitě víc, neboť kromě družstva Gepardů, které turnaj suverénně vyhrálo, byly ostatní týmy vyrovnané. Naše výsledky na turnaji: Lomnice : Gepardi 0 : 4, Centrálka 2 : 2, Šestka 3 : 2, ZŠ Kr. Poříčí 1 : 4, ZŠ H. Slavkov 2 : 1, Panteři 1 : 3 Sestava: Filip Křivka, Jan Šťastný, Jan Ritschel, Jakub Juříček, Jan Přerost a Kryštof Prouza.

Krajské kolo ve stolním tenise

V krajském finále stolního tenisu obsadili chlapci 2. a dívky 3. místo. Vynikajícího úspěchu dosáhli starší žáci a žákyně naší školy na krajském finále turnaje ve stolním tenise konaného ve sportovní hale Gymnázia Cheb. Dívky skončily na třetím místě a chlapci byli dokonce druzí, když ve finálovém utkání s favorizovanými hráči ze ZŠ Chodov rozhodla čtyřhra, ve které naší kluci prohráli ve třetím setu 10 : 12 a celkově tak finále ztratili 3 : 4. Naší základní školu reprezentovali v kategorii chlapců: Petr Křivka, Matyáš Beňo, Kvído Rada. Dívky hrály ve složení: Zuzana Furchová, Klára Egerrerová. Za vynikající přístup a bojovnost si všichni zaslouží velkou pochvalu. Výsledky dívky: Základní skupina: ZŠ Lomnice : ZŠ Mariánské Lázně 2 : 3 ZŠ Lomnice : ZŠ Karlovy Vary, ul. Poštovní 3 : 1 Semifinále: ZŠ Lomnice : ZŠ Luby 1 : 3 o 3. místo: ZŠ Lomnice : ZŠ Gymnázium Ostrov 3 : 1 Výsledky chlapci: Základní skupina: ZŠ Lomnice : ZŠ Nová Role 4 : 2 ZŠ Lomnice : 2. ZŠ Cheb 4 : 0 Semifinále: ZŠ Lomnice : Gymnázium Cheb 4 : 1 Finále: ZŠ Lomnice : ZŠ Chodov, J.A. Komenského 3 : 4

Okresní kolo ve stolním tenise - 1. a 2. místo

Úspěch lomnických stolních tenistů v Novém Sedle. Starší žáci a žákyně naší školy se zúčastnili v rámci soutěží Asociace školních sportovních klubů turnaje okresního kola ve stolním tenisu v Novém Sedle. Vedli si velmi dobře neboť dívky ve složení Zuzana Furchová a Klára Egerrerová trunaj vyhrály a chlapci ve složení Kvído Rada, Matyáš Beňo a Petr Křivka skončili na druhém místě za favorizovanou ZŠ Chodov. Výsledky dívky: Základní skupina: ZŠ Lomnice : ZŠ Švabinského, Sokolov 3 :1 ZŠ Lomnice : ZŠ Běžecká, Sokolov 3 : 1 ZŠ Lomnice : ZŠ Loket 3 : 1 Semifinále: ZŠ Lomnice : ZŠ Rokycanova, Sokolov 3 : 1 Finále: ZŠ Lomnice : ZŠ Nové Sedlo 3 : 1 Výsledky chlapci: Základní skupina: ZŠ Lomnice : Gymnázium Chodov 4 : 3 ZŠ Lomnice : ZŠ Loket 4 : 1 Semifinále: ZŠ Lomnice : ZŠ Švabinského, Sokolov 4 : 1 Finálová skupina: ZŠ Lomnice : Gymnázium Chodov 4 : 1 ZŠ Lomnice : ZŠ J.A. Komenského, Chodov 2 : 4

Futsal - semifinále Kadaň dívky

Dívky v semifinále ŠkoFL 9 v Kadani skončily na třetím místě. Dívky naší ZŠ se ve středu 7. listopadu zúčastnily semifinálového turnaje školní futsalové ligy ve sportovní hale v Kadani. Soupeřkami jim byly dívky ze 4. ZŠ Plzeň, 10. ZŠ Plzeň a domácí ZŠ Kadaň. Turnaj se hrál dvoukolově každý s každým. Naše dívky rozhodně nezklamaly, když skončily nakonec na třetím místě. Holky pozorně bránily, ale nedařilo se jim proměňovat své šance. Výborně zachytala Kája Haufová, ale i ostatní zaslouží pochvalu za snahu a skvělý přístup. Výsledky turnaje: Lomnice : 4. ZŠ Plzeň 0 : 0 a 0 : 2 Lomnice : 10. ZŠ Plzeň 0 : 0 a 0 : 0 Lomnice : ZŠ Kadaň 1 : 2 a 0 : 2 4. ZŠ Plzeň : ZŠ Kadaň 1 : 1 a 1 : 0 4. ZŠ Plzeň : 10. ZŠ Plzeň 1 : 0 a 3 : 1 10. ZŠ Plzeň : ZŠ Kadaň 0 : 3 a 0 : 3 Konečná tabulka : 1. 4. ZŠ Plzeň 8 : 2 14 2. ZŠ Kadaň 11 : 3 13 3. ZŠ Lomnice 1 : 6 3 4. 10. ZŠ Plzeň 1 : 10 2 Sestava TJ Lomnice: Karolína Haufová, Eliška Barfusová, Lenka Haufová, Zuzana Furchová, Natálie Kalčíková, Adéla Wneková, Klára Egerrerová, Barbora Jirušová

Přespolní běh

4. října 2018 se uskutečnil v rámci soutěží Asociace školních sportovních klubů v areálu TJ Baník Sokolov závod v přespolním běhu. Z naší školy se zúčastnili jen mladší žáci ve složení Vít Wnek, Patrik Krátký, Jan Březina, Ladislav Kalčík a Ondřej Borák. Družstvo skončilo celkově na 7. místě, když nejlepší výkon podal Patrik Krátký.