Kroužek fyzické a psychické zdatnosti - výlet na kolech

V pondělí 17. 9. 2018 odpoledne jsme vyrazili v rámci Kroužku fyzické a psychické zdatnosti na cyklovýlet do Lokte. Počasí bylo ještě letní, takže jsme si užili krásné okolí řeky Ohře i příjemné posezení přímo v Lokti. Společně jsme se pak vrátili navečer do Lomnice příjemně naladěni a s očekáváním dalších společných aktivit.

2. ročník školní olympiády

Středu 19.9.2018 strávili žáci naší školy opět sportovně, proběhl totiž u nás již 2. ročník školní olympiády. Všichni žáci od 1. do 8. třídy si zasoutěžili v 7 disciplínách: skok daleký, běh 60 m, střelba/hod na cíl, orientační běh, hod basketbalovým míčem, trojskok/skok z místa, překážkový běh, zábavný duatlon (běh v holinách, skákání v pytli). Osmá a devátá třída se podílela na organizaci celé akce a zajišťovala fotodokumentaci. I když hlavním cílem bylo zasportovat si a užít si společně pěkný den, všechny děti se snažily dosáhnout co nejlepších výsledků. Odměnou jim pak byla malá sladkost a pamětní list.

Atletický čtyřboj

Mladší žáci a žákyně v atletickém čtyřboji . V úterý 18. září 2018 se mladší žáci a žákyně naší školy zúčastnili v rámci soutěží Asociace školních sportovních klubů atletického čtyřboje v Chodově. Mladší žáci skončili na 7. místě a mladší žákyně na 9. místě. Vynikajícím způsobem se prezentovala Eliška Tomášková, která skončila mezi jednotlivkyněmi na krásném 4. místě, když ji o lepší umístění připravil jen slabší hod kriketovým míčkem. Ve skoku dalekém a v běhu na 600 m skončila Eliška vždy těsně druhá za největší favoritkou Claudii Rampovou z I. ZŠ v Sokolově. Mezi chlapci podal velmi slušný výkon Fanda Obešlo a to zejména v dálce a v běhu na 800 m. Honzovi Březinovi vyšel hod kriketovým míčkem. I všichni ostatní se snažili a za to jim patří poděkování. Naší školu reprezentovali: Eliška Tomášková, Sára Zochová, Adéla Wneková, Tereza Chalupníková, Natálie Kalčíková, Jan Březina, Patrik Krátký, Ladislav Kalčík, František Obešlo a Vít Wnek.

Kroužek fyzické a psychické zdatnosti

Činnost kroužku letošním rokem začala sportovním dnem "Zamakáme a užijeme si to" na přírodním koupališti Michal v Sokolově dne 6. 9. 2018. Žáci se zúčastnili turnajů v beachfotbale, beachvolejbale a ringu, kde soutěžili s dalšími školami z Karlovarského a Ústeckého kraje. Nás tým získal v beachvolejbale krásné a nečekané druhé místo. Celý den bylo pěkné letní počasí, takže děti s radostí využily možnost koupání a jízdy na tobogánu, ale také další doplňkové aktivity jako třeba kuželky nebo minigolf.