Okresní kolo v plavání 1. stupeň

V pátek 30. listopadu 2018 se žáci prvního stupně naší školy zúčastnili okresního kola plavání v Sokolově. Závodilo se ve třech disciplínách: 25 m - volný způsob, znak, prsa, 25 m polohová štafeta a 25 m štafeta volný způsob. Mezi jenotlivci se nejlépe umístili: Matěj Matucha (3. místo - 25 m znak), Rocco Trojan (5. místo - 25 m prsa), Matyáš Mareš (9. místo - 25 m volný způsob), Marianna Hejpetrová (7. místo - 25 m znak). Celkově naše škola obsadila 7. místo. Všem patří pochvala za bojovnost a dobrou náladu, s kterou si závody užili.

Florbal mladší 2. stupeň

Turnaj okrskového kola AŠSK se uskutečníl v tělocvičně Základní školy Sokolov, ul. Švabinského. Chlapcům se vůbec nedařio, když prohráli se ZŠ Sokolov, Švabinského 0 : 8 a s týmem ZŠ Sokolov, Pionýrů 1 : 8 a skončili tak na posledním třetím místě. Dívkám se vedlo daleko lépe, když dokázaly porazit žákyně ZŠ Pionýrů 1 : 0, avšak prohrály se ZŠ Sokolov, Švabinského 0 : 3. Všechny tři týmy měly po turnaji 2 body a rozhodovalo celkové skóre, díky němuž ale naše dívky skončily nakonec také třetí. Sestava dívky: Adéla Wneková, Natálie Kalčíková, Adéla Sedláčková, Sára Zochová, Sára Feketeová, Lucie Štefániková, Klára Egererová, Barbora Jirušová. Sestava chlapci: Jan Březina, Vít Wnek, Matěj Potužák, Ladislav Kalčík, Patrik Krátký, Radim Götz

Florbal 1. stupeň chlapci

Žáci na turnaji ČEPS florbal v Chodově. Chlapci naší školy se zúčastnili turnaje ve florbale žáků 1. stupně ZŠ ve sportovní hale v Chodově. Turnaje se zúčastnilo celkem sedm družstev základních škol, která se utkala systémem každé s každým na 1 x 10 min. Naši reprezentanti skončili nakonec na 5. místě se 7 získanými body. V jejich silách bylo (při větším soustředění) určitě víc, neboť kromě družstva Gepardů, které turnaj suverénně vyhrálo, byly ostatní týmy vyrovnané. Naše výsledky na turnaji: Lomnice : Gepardi 0 : 4, Centrálka 2 : 2, Šestka 3 : 2, ZŠ Kr. Poříčí 1 : 4, ZŠ H. Slavkov 2 : 1, Panteři 1 : 3 Sestava: Filip Křivka, Jan Šťastný, Jan Ritschel, Jakub Juříček, Jan Přerost a Kryštof Prouza.

Krajské kolo ve stolním tenise

V krajském finále stolního tenisu obsadili chlapci 2. a dívky 3. místo. Vynikajícího úspěchu dosáhli starší žáci a žákyně naší školy na krajském finále turnaje ve stolním tenise konaného ve sportovní hale Gymnázia Cheb. Dívky skončily na třetím místě a chlapci byli dokonce druzí, když ve finálovém utkání s favorizovanými hráči ze ZŠ Chodov rozhodla čtyřhra, ve které naší kluci prohráli ve třetím setu 10 : 12 a celkově tak finále ztratili 3 : 4. Naší základní školu reprezentovali v kategorii chlapců: Petr Křivka, Matyáš Beňo, Kvído Rada. Dívky hrály ve složení: Zuzana Furchová, Klára Egerrerová. Za vynikající přístup a bojovnost si všichni zaslouží velkou pochvalu. Výsledky dívky: Základní skupina: ZŠ Lomnice : ZŠ Mariánské Lázně 2 : 3 ZŠ Lomnice : ZŠ Karlovy Vary, ul. Poštovní 3 : 1 Semifinále: ZŠ Lomnice : ZŠ Luby 1 : 3 o 3. místo: ZŠ Lomnice : ZŠ Gymnázium Ostrov 3 : 1 Výsledky chlapci: Základní skupina: ZŠ Lomnice : ZŠ Nová Role 4 : 2 ZŠ Lomnice : 2. ZŠ Cheb 4 : 0 Semifinále: ZŠ Lomnice : Gymnázium Cheb 4 : 1 Finále: ZŠ Lomnice : ZŠ Chodov, J.A. Komenského 3 : 4

Okresní kolo ve stolním tenise - 1. a 2. místo

Úspěch lomnických stolních tenistů v Novém Sedle. Starší žáci a žákyně naší školy se zúčastnili v rámci soutěží Asociace školních sportovních klubů turnaje okresního kola ve stolním tenisu v Novém Sedle. Vedli si velmi dobře neboť dívky ve složení Zuzana Furchová a Klára Egerrerová trunaj vyhrály a chlapci ve složení Kvído Rada, Matyáš Beňo a Petr Křivka skončili na druhém místě za favorizovanou ZŠ Chodov. Výsledky dívky: Základní skupina: ZŠ Lomnice : ZŠ Švabinského, Sokolov 3 :1 ZŠ Lomnice : ZŠ Běžecká, Sokolov 3 : 1 ZŠ Lomnice : ZŠ Loket 3 : 1 Semifinále: ZŠ Lomnice : ZŠ Rokycanova, Sokolov 3 : 1 Finále: ZŠ Lomnice : ZŠ Nové Sedlo 3 : 1 Výsledky chlapci: Základní skupina: ZŠ Lomnice : Gymnázium Chodov 4 : 3 ZŠ Lomnice : ZŠ Loket 4 : 1 Semifinále: ZŠ Lomnice : ZŠ Švabinského, Sokolov 4 : 1 Finálová skupina: ZŠ Lomnice : Gymnázium Chodov 4 : 1 ZŠ Lomnice : ZŠ J.A. Komenského, Chodov 2 : 4

Futsal - semifinále Kadaň dívky

Dívky v semifinále ŠkoFL 9 v Kadani skončily na třetím místě. Dívky naší ZŠ se ve středu 7. listopadu zúčastnily semifinálového turnaje školní futsalové ligy ve sportovní hale v Kadani. Soupeřkami jim byly dívky ze 4. ZŠ Plzeň, 10. ZŠ Plzeň a domácí ZŠ Kadaň. Turnaj se hrál dvoukolově každý s každým. Naše dívky rozhodně nezklamaly, když skončily nakonec na třetím místě. Holky pozorně bránily, ale nedařilo se jim proměňovat své šance. Výborně zachytala Kája Haufová, ale i ostatní zaslouží pochvalu za snahu a skvělý přístup. Výsledky turnaje: Lomnice : 4. ZŠ Plzeň 0 : 0 a 0 : 2 Lomnice : 10. ZŠ Plzeň 0 : 0 a 0 : 0 Lomnice : ZŠ Kadaň 1 : 2 a 0 : 2 4. ZŠ Plzeň : ZŠ Kadaň 1 : 1 a 1 : 0 4. ZŠ Plzeň : 10. ZŠ Plzeň 1 : 0 a 3 : 1 10. ZŠ Plzeň : ZŠ Kadaň 0 : 3 a 0 : 3 Konečná tabulka : 1. 4. ZŠ Plzeň 8 : 2 14 2. ZŠ Kadaň 11 : 3 13 3. ZŠ Lomnice 1 : 6 3 4. 10. ZŠ Plzeň 1 : 10 2 Sestava TJ Lomnice: Karolína Haufová, Eliška Barfusová, Lenka Haufová, Zuzana Furchová, Natálie Kalčíková, Adéla Wneková, Klára Egerrerová, Barbora Jirušová

Přespolní běh

4. října 2018 se uskutečnil v rámci soutěží Asociace školních sportovních klubů v areálu TJ Baník Sokolov závod v přespolním běhu. Z naší školy se zúčastnili jen mladší žáci ve složení Vít Wnek, Patrik Krátký, Jan Březina, Ladislav Kalčík a Ondřej Borák. Družstvo skončilo celkově na 7. místě, když nejlepší výkon podal Patrik Krátký.

Prohlídka Prahy

Ve středu 31. 10. 2018 jsme si trošičku prodloužili prázdniny komentovanou prohlídkou Prahy. Žáci se mohli seznámit s nejvýznamnějšími památkami našeho hlavního města a podrobněji pak s památkami Pražského hradu a významnými osobnostmi našich dějin, zejména s postavou sv. Václava, Karla IV. a dalšími panovníky. Prohlídku jsme začali na Pražském hradě, kde jsme navštívili katedrálu sv. Víta, Starý královský palác s Vladislavským sálem, Basiliku sv. Jiří a Zlatou uličku. Po prohlídce Pražského hradu jsme se na chvilku zastavili ve Valdštejnské zahradě, prohlídli si umělé krápníky, voliéry s výry, pávy a především budovu Senátu ČR. Pak jsme se vydali přes Malostranské náměstí a Karlův most na Staroměstské náměstí. Prohlídku jsme ukončili na Václavském náměstí, kde jsme navštívili i několik obchodů.

3. místo v celorepublikové soutěži Hejtmanův pohár

Ve středu 24. 10. 2018 převzali zástupci naší školy v Karlových Varech již podruhé cenu za 3. místo v soutěži Hejtmanův pohár. Soutěže jsme se zúčastnili druhým rokem a opět jsme se umístili na předním místě v našem kraji i v rámci celé republiky. Velká pochvala patří všem žákům, kteří opakovaně zlepšovali své výkony na opičí dráze, ale také společně s vyučujícími plnili různé výzvy i z mimosportovních oblastí. http://www.aascr.cz/zaslouzene-odmeny-pro-nejlepsi-skoly-v-karlovarskem-kraji/