Škola v přírodě - 9. ročník

Doksy - Máchovo jezero Letos jsme vyrazili na školu v přírodě až k Máchovu jezeru. Počasí nám přálo, a tak bylo celý pobyt slunečno a teplo. Díky tomu jsme si především užívali pláž a koupaní, ale také plážové sporty, hry a výlety (třeba na Bezděz a k Braniborské jeskyni).

Šplh

Dne 7. 2. 2018 se zúčastnili žáci naší školy okresního kola ve šplhu na tyči v Chodově. Dívky se umístily na 7. místě. Nejlepšího součtu časů dosáhla na 12. místě (ze 32 závodnic) Adéla Wneková. Chlapcům se nedařilo a skončili na celkovém 9. místě, přičemž ale Radek Kříž dosáhl 16. nejlepšího součtu časů ze 36 závodníků. Družstvo dívek: Adéla Wneková, Pamela Doležalová, Anežka Vítková, Simona Klokočková Družstvo chlapců: Robert Bulík, Tomáš Seidl, Alex Rödig, Kříž Radek

Silový víceboj

Dne 30.1. se mladší i starší žáci zúčastnili okresního kola silového víceboje. Lépe se dařilo mladším žákům, kteří se umístili na 7. místě a Vojtěchu Krejčíkovi se podařilo dosáhnout pátého nejvyššího součtu bodů ze 45 závodníků (výkony: přítah 7, trojskok 770 cm, hod medicimbalem 1190 cm). Družstvo mladších žáků: Vítek Wnek, Jan Březina, Vojtěch Krejčích, Alex Rödig, Filip Maňák Družstvo starších žáků: Robert Bulík, Radek Kříž, Tomáš Seidl, David Novák, Jan Schimmer

Okrskové kolo v basketbalu

Starší chlapci naší školy se zúčastnili okrskového kola školní soutéže v basketbalu, které proběhlo v tělocvičně ZŠ Běžecká v Sokolově. V turnaji jsme skončili na 3. místě a do okresniho kola nepostoupili.

Poděkování LESŮM ČR

Děkujeme Lesům ČR za finanční dar, který nám pomohl realizovat nákup vybavení pro běžecké lyžování.

Lyžařský kurz 22. 1. - 26. 1. 2018

V pondělí 22. 1. 2018 vyjeli žáci se zájmem o lyžařský kurz na týdenní pobyt na Boží Dar. Tento rok poprvé jeli i žáci 1. stupně už od 3. třídy. Mezi dětmi fungovala perfektní spolupráce, pomáhaly si hlavně s obouváním a nošením lyží, ale třeba i na vleku. Novinkou také byl běh na lyžích, kterého se každý den účastnilo několik žáků, tak aby se postupně vystřídali všichni. Překvapením pro nás byl obrovský zájem o běžecké lyžování, kdy někteří chtěli na běžky opakovaně. Tato část lyžařského kurzu se nám podařila zorganizovat hlavně díky LESŮM ČR, kterým tímto děkujeme za poskytnutí daru na nákup vybavení pro běh na lyžích. Počasí sice nebylo zrovna moc vlídné - sněžilo, pršelo a foukal silný vítr, ale sněhu bylo hodně a ač byli všichni unavení, užívali si každičký den.

Mikuláš

V úterý 5. 12. 2017 roznášel Mikuláš nadílku i u nás ve škole. Celou akci pečlivě připravili a zrealizovali naši deváťáci a myslím, že se všem líbila.

Bruslení

Během měsíce prosince jsme se 2 x vydali s žáky 2. stupně v rámci Kroužku fyzické a psychické zdatnosti bruslit na zimní stadion do Sokolova. Žáci si vyzkoušeli jízdu vpřed, vzad, zastavování, přešlapování, slalom, někteří dokonce i otočky a holubičky. A jak se jim dařilo, můžete posoudit na přiloženém videu.