Po stopách filmu Prahou…

V pátek 6. září jsme se vydali na první společný třídní výlet v tomto školním roce, přičemž naše kroky již poněkolikáté směřovaly do našeho hlavního města. Tentokrát jsme se však vydali po stopách filmu… Po příjezdu do Prahy jsme se vydali do proslulých Filmových ateliérů na Barrandově, kde nás uvítal usměvavý pan průvodce, který nás provedl prostory ateliérů i aktuálně probíhající výstavou, seznámil nás s klientelou ateliérů, prozradil, jaké filmy, seriály či pořady se zde natáčejí a jak natáčení probíhá, poodhalil některá tajemství… Naše putování pokračovalo návštěvou Národního filmového muzea. Původně studentský projekt prezentuje v úchvatném prostoru a bezprostředním okolí překrásné Františkánské zahrady propojení historie filmu se současnými technologiemi. Na originálních exponátech, jakými jsou laterna magika, promítačka na kliku, ale kupříkladu také díky ruchovému studiu, virtuální realitě, studiu animovaného filmu či laboratoři J. E. Purkyně jsme tak ještě více poodhalili další filmové záhady… Po prohlídce a vyzkoušení všech možných i nemožných „hýblátek“ v Národním filmovém muzeu jsme se vydali do Galerie ocelových figurín, kde si chlapci, kteří projevili zájem o prohlídku ocelových plastik vytvořených z recyklovaného šrotu, osedlali motorky i trendy vozidla, osahali modely filmových i seriálových postav. Závěrem a pomyslnou třešinkou na dortu byla návštěva Muzea Madame Tussauds, kde jsme si doslova užívali přítomnost celebrit a významných osobností z dob minulých i současných. Zbývající čas vyměřený pro náš výlet jsme strávili v našem oblíbeném obchodním centru Palladium, kde jsme ve vybraných občerstveních doplnili v průběhu dne vydanou energii a za knihy, oděvy a hry utratili naše kapesné. Vzhledem k častým výbuchům smíchu a nepřetržitým úsměvům na rtech lze výlet hodnotit za více než vydařený... A máme opět nač vzpomínat :-).

Uvedení prvňáčků do školy

V pondělí 2. září, tedy první školní den v kůži žáků deváté třídy, nás čekala milá povinnost… Naším úkolem bylo uvedení prvňáčků do stavu žákovského, které je každoročně spojeno s jejich převzetím z prostor místního Obecního úřadu, kde je čeká slavnostní uvítání představiteli obce, a jejich následný doprovod do budovy školy a třídy. Úkolu jsme se zhostili plni dojetí nad roztomilostí našich nejmenších spolužáků a se svědomitostí nám vlastní :-).

Informace k výletu do Prahy

Vážení rodiče a nejmilejší žáci, po naší společné domluvě z loňského školního roku jsme pro naše žáčky připravili výlet do Prahy. Datum: 6. září 2019 Doprava: autobusem společnosti FlixBus odjezd v 6:25 hod. ze Sokolova (sraz na autobusovém nádraží v 6:10 hod.) návrat ve 23:05 hod. do Sokolova na autobusové nádraží Program: návštěva Filmových ateliérů na Barrandově interaktivní prohlídka Národního filmového muzea návštěva Galerie ocelových figurín či muzea voskových figurín Madame Tussauds procházka centrem hlavního města individuální rozchod v obchodním centru Palladium Cena: 546,- či 577,- Kč (dle volby muzea v bodu 3) doprava – 87,- Kč MHD – 40,- Kč Filmové ateliéry Barrandov – 130,- Kč Národní filmové muzeum – 120,- Kč Galerie ocelových figurín – 169,- Kč či Muzeum Madame Tussauds – 200,- Kč Žáci, kteří se zúčastnili školy v přírodě, mají celý program hrazený z jejího finančního přebytku. Ostatní uhradí částku do čtvrtka 5. září 2019 třídní učitelce. Moc se těšíme na první společný zážitek :-).

Pozvánka na třídní schůzky 8. ročníku

V pondělí 9. září Vám srdečně zveme na úvodní třídní schůzky, které se budou konat v naší třídě od 15.30. Rádi bychom Vás seznámily s organizací letošního školního roku, plánovanými akcemi a změnami školního řádu a dalšími třídnickými záležitostmi. M. Horová a M. Holovijčuková

Základní škola Lomnice přijme do trvalého pracovního poměru pg. pracovníky, kteří splňují kvalifikační předpoklady a požadavky dle zákona č. 563/2004 Sb., na pozice:

         učitel/ka 1. stupně ZŠ
         učitel/ka matematiky,
         
učitel/ka anglického jazyka,
         vychovatel/ka školní družiny
.

Kontakt: Mgr. Eva Kubíčková 736 514 043, 352 600 231, kubickova.eva@lomnicezs.cz

 
Projekt ČERSTVÝ VÍTR Z HOR, reg. č. CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_010/0000509

 

Zůstaňte s námi po škole! aneb Rozvoj kompetencí žáků škol v Ústeckém a Karlovarském kraji
bližší informace 

Zůstaňte s námi po škole! aneb ...
http://lomnicezs.cz/clanek/21981/zustante-s-nami-po-skole.html


MŠMT rozhodlo o poskytnutí dotace projekt s názvemSnižování školní neúspěšnosti“, s reg. č. CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_022/0004767.

Projekt je školou realizován prostřednictvím jednotek aktivit: DVPP, Příprava na vyučování žáků ZŠ ohrožených školním neúspěchem a Doučování žáků ZŠ ohrožených školním neúspěchem
http://lomnicezs.cz/clanek/21966/projekt-snizovani-skolni-neuspesnosti.html
 

Ovoce a zelenina do školCílem projektu Mléko do škol a Ovoce do škol je podpora zdravé výživy a zvýšení spotřeby mléka, mléčných výrobků, ovoce a zeleniny. Tento projekt je určen žákům základních škol, včetně přípravných tříd základních škol nebo přípravného stupně základních škol speciálních. Dotované výrobky dostanou děti z cílové skupiny cela zdarma. Naším dodavatelem je společnost Bovys s.r.o., která patří mezi přední dodavatele v tomto projektu www.bovys.cz.
http://www.szif.cz/irj/portal/szif/podpora-spotreby-skolniho-mleka
http://www.szif.cz/cs/ovoce-do-skol 


DĚTI NA STARTUOd 19.9.2016 pokračují v rámci školní družiny kurzy projektu DĚTI NA STARTU. Bližší informace školní družina Jitka Denglerová a Mgr. Helena Matuchová tel.:724347822 a na ceskosehybe.cz/deti-na-startu/
http://sokolovsky.denik.cz/zpravy_region/deti-pohyb-bavi-rika-mistryne-sveta-20161102.html


Pilotní škola vzdělávacího portálu FREDNaše škola je od 9. 11. 2015 pilotní školou vzdělávacího portálu FRED. Další informace zde