Beseda s raperem Nenym - Najdi svou cestu!

Ve středu 7. listopadu 2018 jsme se společně s žáky ostatních tříd účastnili besedy Najdi svou cestu! s českým textařem a raperem Nenym. Nenyho nelehká cesta ke slávě by mohla žáky motivovat k vhodnému využívání volného času a k tomu nebát se si stanovit cíl a jí za ním. Součástí bylo také hudební vystoupení Nenyho a jeho kamaráda a rozdávání podpisů a drobných odměn. Největší odměnu si vysloužila Nella, která se nebála a požádala o zakoupení trika ZADARMO, její nevšední žádost byla odměněna a Nellča si šťastně odnášela domů tričko.

Klub silných - pozvánka na poslední setkání v prosinci 2018 - krytý bazén Sokolov

V úterý 18. prosince 2018 odpoledne bychom chtěli s dětmi z kroužku „Klub silných“ navštívit krytý bazén v Sokolově. Odjezd z Lomnice - OÚ ve 14:10 hodin (sraz ve 14:05 na zastávce u OÚ). Konec akce – odchod z bazénu po 17:00 hodině. Návrat do Lomnice v 18:47 hodin (odjezd z terminálu v 18:30 hodin) nebo budou moci sami odejít (s vaším písemným souhlasem), popřípadě si své ratolesti vyzvednete. S sebou plavky, mýdlo, ručník, peníze na vstupné ( 60,-- Kč na 2hod. + 50,-- záloha na zámek), jízdné, popř. občerstvení. Poznámka: Akce se uskuteční za předpokladu, že zájem o návštěvu bazénu projeví alespoň 5 dětí z kroužku.

Sobota 8. 12. 2018 - vánoční trhy Loket

Na sobotu 10. 12. jsme naplánovali na základě požadavků od dětí z kroužku výlet do Lokte na vánoční trhy. Mrzí nás, že účast na této akci byla malá :-( Věříme, že se účast na akcích zlepší, nicméně jsme musely dětem oznámit, že další akce se v sobotu či v neděli konat nebudou. Mgr. Pugnerová, asist. Cholopovová

Florbal 1. stupeň dívky

Ve středu 28. 11. se konalo na Základní škole Švabinského v Sokolově okresní kolo dívek 1. stupně ve florbale. I přes bojovnou náladu a nadšení ze hry se nám od začátku nevedlo a všechny tři úvodní zápasy jsme prohrály. Radost nám udělal až zápas poslední ve čtvrtfinále, kde po vstřelení třech branek (všechny Naomi Zrůbková) nakonec dívky zvítězily a vybojovaly tak páté místo. Nakonec si ještě zařádily v malé tělocvičně. Složení týmu: Naomi Zrůbková, Lucie Chalupníková, Nikola Dietlová, Kristýna Prouzová, Nikol Hrubá, Bára Šimáčková, Barbora Brumlíková a Natálie Němečková.

Okresní kolo v plavání 1. stupeň

V pátek 30. listopadu 2018 se žáci prvního stupně naší školy zúčastnili okresního kola plavání v Sokolově. Závodilo se ve třech disciplínách: 25 m - volný způsob, znak, prsa, 25 m polohová štafeta a 25 m štafeta volný způsob. Mezi jenotlivci se nejlépe umístili: Matěj Matucha (3. místo - 25 m znak), Rocco Trojan (5. místo - 25 m prsa), Matyáš Mareš (9. místo - 25 m volný způsob), Marianna Hejpetrová (7. místo - 25 m znak). Celkově naše škola obsadila 7. místo. Všem patří pochvala za bojovnost a dobrou náladu, s kterou si závody užili.

MŠMT rozhodlo o poskytnutí dotace projekt s názvemSnižování školní neúspěšnosti“, s reg. č. CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_022/0004767.

Projekt je školou realizován prostřednictvím jednotek aktivit: DVPP, Příprava na vyučování žáků ZŠ ohrožených školním neúspěchem a Doučování žáků ZŠ ohrožených školním neúspěchem
http://lomnicezs.cz/clanek/21966/projekt-snizovani-skolni-neuspesnosti.html

 

Zůstaňte s námi po škole! aneb Rozvoj kompetencí žáků škol v Ústeckém a Karlovarském kraji
bližší informace

Zůstaňte s námi po škole! aneb ...
http://lomnicezs.cz/clanek/21981/zustante-s-nami-po-skole.html

Ovoce a zelenina do školCílem projektu Mléko do škol a Ovoce do škol je podpora zdravé výživy a zvýšení spotřeby mléka, mléčných výrobků, ovoce a zeleniny. Tento projekt je určen žákům základních škol, včetně přípravných tříd základních škol nebo přípravného stupně základních škol speciálních. Dotované výrobky dostanou děti z cílové skupiny cela zdarma. Naším dodavatelem je společnost Bovys s.r.o., která patří mezi přední dodavatele v tomto projektu www.bovys.cz.
http://www.szif.cz/irj/portal/szif/podpora-spotreby-skolniho-mleka
http://www.szif.cz/cs/ovoce-do-skol 


DĚTI NA STARTUOd 19.9.2016 pokračují v rámci školní družiny kurzy projektu DĚTI NA STARTU. Bližší informace školní družina Jitka Denglerová a Mgr. Helena Matuchová tel.:724347822 a na ceskosehybe.cz/deti-na-startu/
http://sokolovsky.denik.cz/zpravy_region/deti-pohyb-bavi-rika-mistryne-sveta-20161102.html


Pilotní škola vzdělávacího portálu FREDNaše škola je od 9. 11. 2015 pilotní školou vzdělávacího portálu FRED. Další informace zde