Vánoční dílny v našem podání

Čas vyměřený vánočním dílnám se nám pro letošní školní rok zkrátil na pouhopouhých devět vyučovacích hodin, což však nebylo důvodem pro snížené pracovní úsilí či omezení našich velkolepých výrobních plánů.

Na pondělí jsme si naplánovali výrobu vánočních ozdůbek z připravených dřevených koleček, které jsme doslova „vyšperkovali“ vánočními motivy. Naší fantazii se meze nekladly, a tak jsme se vedle malůvek cukrátek, větviček, jesliček a sobíků setkali také z portrétem Griche.

Rychlíci nelenili a věnovali drahocenný čas přípravě korků na úterní vyrábění.

Všichni jsme se pak vrhli na výrobu korálkových ozdob, s níž nás krok po kroku a se svatou trpělivostí prováděla Áša.

Úterní vánoční dílny jsme zasvětili výrobě ozdob z korků. Rozděleni na našich pracovních stanovištích jsme tvořili sněhuláky z korků, přičemž jsme je nelenili vyzdobit klobouky a šálami z dalších materiálů.

Navzdory počáteční nechuti a odmítání jsme si již druhý den doslova vynutili čas pro výrobu korálkových ozdob.

Středu jsme věnovali výrobě vánočních skřítků, na níž jsme se těšili snad nejvíce. Přestože někteří byli zpočátku skeptičtí, vždyť výroba vánočních dárků z ponožek či starých svetříků zní zvláštně, zabavili a pobavili jsme se jí snad nejvíce.

Všechny dny se také nesly v duchu přípravy a tvorby vánoční výzdoby třídních oken, jež se stala předmětem dalšího soutěžení vyhlášeného naším školním parlamentem.

Do práce jsme vrhli s chutí a nasazením nám vlastním, a tak jsme si i letošní vánoční dílny užili plnými doušky. Některým z nás šla práce od ruky, jiní raději štěbetali se spolužáky. Společně strávený čas jsme si maximálně užili a radovali se z pohodové atmosféry, která naše tvoření provázela.