Konáme dobro...

Žáci školního parlamentu vyhlásili prosinec měsícem dobrých skutků. Zareagovali jsme na jeho výzvu a při vánočním tvoření si společně lámali hlavu nad tím, jaký dobrý skutek a v čí prospěch bychom provedli.

Vymýšlení pomoci a neotřelého dobrého skutku pro nás nebylo úkolem jednoduchým, jelikož jsme v rámci projektu 72 hodin uspořádali celoškolní sbírku obnošeného šatstva, hraček a trvanlivých potravin pro klienty Azylového domu v Sokolově, v loňském roce několikrát navštívili Záchytné zařízení pro opuštěné psy na ranči Vránov, abychom pejsky potěšili nejen naší společností při procházce, ale také různými pamlsky a dárky.  

Naší pozornosti neunikl projekt Krabice od bot, tedy když děti darují dětem, jehož smyslem a stěžejním úkolem je naplnit krabici od bot dárky pro děti vybrané věkové kategorie. Svou jednoduchostí, ale především svým poselstvím nám doslova uchvátil.

Společnými silami jsme naplnili, ba přímo k prasknutí nacpali devět krabic od bot! Trojnásobně jsme tak předčili naše očekávání a stanovený cíl, byť cesta ke splnění znepříjemněna nenadálým odmítavým postojem některých našich spolužáků k pomoci.

Nejsme žádnými troškaři, a tak jsme se rozhodli navíc ještě svou návštěvou zpříjemnit předvánoční týden dětem z místní mateřské školky. Áša s Eliškou nelenily a s paní ředitelkou vyjednaly společný program na pondělí 17. prosince 2018.

Tento den jsme se v 9:00 hodin vydali s drobnými dárečky do školky, kde nás již toužebně očekávaly děti, které nás svou bezprostředností okamžitě vtáhly do her, stavění z kostek malých i větších, kreslení a společného povídání.

Nelenili jsme a navzdory mrazivému počasí jsme vyrazili také na místní zahradu, kde jsme měli možnost oprášit hry, jež jsme si již dlouho nezahráli, vytáhli jsme lopatky, kočárky i autíčka. S dětmi jsme si dle instrukcí paní ředitelky pohráli s „padákem“. Vystavili jsme malého sněhuláka a pořádně se zkoulovali.

Dopoledne ve školce jsme si všichni náležitě užili, doslova jsme se vyřádili jako malí a s obrovským nadšením sdíleli poznatky dětí, našich malých kamarádů, že prožili nejlepší den v tomto „školním roce“.

Vážíme si ochoty spolupráce kolektivu Mateřské školy v Lomnici a velice děkujeme za vstřícnost a možnost strávení společného času s dětmi.  

Jsme rádi, že jsme mohli ukázat, že dokážeme myslet také na ostatní, a mohli si užít hřejivého pocitu z odvedených dobrých skutků...