Naše pojetí celorepublikového projektu 72 hodin

V pátek 11. října 2019 jsme se společně naposledy zapojili do celorepublikového projektu České rady dětí a mládeže 72 hodin, jehož cílem je ve třech dnech dobrovolnických aktivit pomoci druhým, přírodě či jejich okolí tak, aby výsledkem byly úsměv, radost, dobré pocity z vykonané práce a mnoho dalších pozitivních účinků.

Po společné debatě jsme se v úvodu školního roku shodli na tom, že stejně jako v předloňském roce chceme obrátit naši aktivitu směrem k Záchytnému zařízení pro psy na nedalekém Vránově.

V rámci první fáze projektu s názvem Radost pro pejsky jsme uspořádali školní charitativní sbírku, díky níž jsme společnými silami pro pejsky získali mnoho granulí, konzerv, pamlsků, hraček a dalšího potřebného pro opuštěné mazlíčky.

Sbírku jsme hrdě předali pracovnicím zařízení, které nelenily a po velmi krátkém, pro ostřílené pečovatele o místní pejsky, připraveném kvízu nám předaly do péče šest pejsků, jimž poskytují azyl.

Po skupinkách jsme se s našimi svěřenci vydali po červenými kostičkami vyznačené trase, přičemž jsme ji nelenili zbavit nepořádku zanechaného na toulkách přírodou lidmi. Jako obvykle jsme nalézali skutečné poklady, které čítaly takřka dva vrchovaté pytle. Smutným faktem zůstává, že danou trasu dva týdny před námi uklízeli dobrovolníci při akci pořádané Záchytným zařízením na Vránově…

Pečovatelky o pejsky nám neváhaly poodhalit roušku péče a tréninku pejsků ve vyhledávání ukrytých předmětů. 

O největší a nejpříjemnější překvapení se postarala naše paní asistentka, která se s sebou domů odvedla čtyřnohého kamaráda Joyeho, jehož si ještě před naší návštěvou vyhlédla na facebookových stránkách.

Kéž by se více pejsků dočkalo podobného osudu co nejdříve...