Zimní olympiáda dětí a mládeže - výhra v soutěži

Naše škola se v listopadu 2019 zapojila do olympijsko-vzdělávacího programu "Moje olympiáda dětí a mládeže", ve kterém se soutěžilo v několika aktivitách spadajících do různých učebních předmětů. Výhru pak získala v aktivitě č. 4: Zimní týmová výzva - tělesná výchova, kde bylo úkolem natočit video z uspořádané "zimní olympiády". Naše video bylo vyhodnoceno jako jedno z nejhezčích z celkově 11 zúčastněných škol, a naši žáci tak získali sportovní trénink spojený s besedou s ambasadorem ODM 2020. Rovněž byla naše škola vylosovaná ze všech registrovaných škol a získala balíček s výrobky KOOH-I-NOOR HARDTMUTH. Všechny obrázky zaslané do soutěže v aktivitě č. 3: Můj oblíbený sport - výtvarná výchova byly po celou dobu olympiády (19. - 24. 1. 2020) vystavené v olympijském domě v hotelu Thermal v Karlových Varech. 

Samotný trénink s besedou se uskutečnil dne 8.1.2020 v komunitnim centru v Lomnici s reprezentantkou ČR v krasobruslení Michaelou Lucií Hanzlíkovou a zúčastnil se ho také maskot ODM veverka Čiperka. Děti získaly informace o nadcházející olympiádě dětí a mládeže, o olympijských sportech i o náročnosti tréninku profesionálního sportovce. Na konci besedy si ověřily v soutěžním kvízu svou pamět a pozornost a získaly krásné odměny za správné odpovědi. Během tréninku si zacvičily, zaběhaly a také si vyzkoušely některé figury z krasobruslení. Nejvíce legrace si pak ještě užily s veverkou Čiperkou, kterou by si nejraději vzaly s sebou domů.