Florbal 2. stupeň - okrskové kolo

V pátek 6. prosince 2019 se utkali žáci 2. stupně o postup do okresního kola ve florbale na ZŠ Běžecká v Sokolově. Soupeři jim byly ZŠ Běžecká, ZŠ Křižíkova a ZŠ Habartov. Postoupit mohla pouze jedna škola z kateogie dívek a jedna z kategorie chlapců. Našim týmům se však první místo získat nepodařilo, i tak si sportovní zápolení a atmosféru užily. Tým chlapců: Ladislav Kalčík, Matěj Potužák, Filip Křivka, Radim Götz, David Srkal, Kryštof Prouza, Jakub Kopička. Tým dívek: Adéla Sedláčková, Natálie Nováková, Sára Zochová, Anna Šlechtová, Nella Tonhauserová, Kristýna Prouzová, Naomi Zrůbková.

Florbal - okresní kolo 1. stupeň

Dne 13. 12. 2019 se zúčastnili chlapci 1. stupně naší školy okresního kola florbalového ČEPS cupu ve sportovní hale v Chodově. O postup se utkalo devět týmů ve dvou základních skupinách: Gepardi, Základní škola Loket, ZŠ Nové Sedlo, Zmijozel, Lomničáci, Švabina Sokolov, ZŠ Královské Poříčí, Oloví a Slavkovští tygři. Našim Lomničákům se bohužel nepodařilo postoupit, ale zato získali cenné zkušenosti z oficiálního turnaje v tomto sportu, které jistě využijí v dalších ročnících. Lomničáci: Jan Přerost, Vojtěch Jirkovský, František Hejpetr, David Patrák, Tadeáš Németh, Filip Zolotár, Rocco Trojan, Adam Némejc

Olympiáda dětí a mládeže

Karlovarský kraj letos poprvé přivítal Omlypiádu dětí a mládeže. O pořadatelství 9. ročníku zimní verze se podělily města Karlovy Vary Boží Dar, Cheb, Mariánské Lázně, Ostrov a Sokolov, sportovci byli ubytováni také v Jáchymově. Tam byla ubytována i reprezentantka biatlonu Eliška Tomášková z 8. ročníku naší školy. Eliška jela dva závody, při prvním se jí výborně podařila střelba, ani jednou neminula. Při druhém závodě jsme ji jeli divácky podpořit na německý Fichtelberg, kde byla domluvena trať v případě nepříznivé sněhové nadílky. Eliška byla, bohužel, znevýhodněna zařazením do starší kategorie, ale i tak gratulujeme k dokončenému závodu a jistě nezapomenutelným zážitkům.

Semifinále Školské futsalové ligy - Praha

V pátek 29. 11. 2019 se utkaly dívky druhého stupně s dalšími nejlepšími týmy v semifinále Školské futsalové ligy v Praze v hale Jedenáctka. Do semifinále se celkem probojovalo šest dívčích týmů: 10. ZŠ Plzeń, 4. ZŠ Plzeň, ZŠ Hradec Králové, ZŠ Kadaň, ZŠ Pardubice a ZŠ Lomnice. Za tým ZŠ Lomnice hrály: Eliška Barfusová, Klára Egererová, Natálie Kalčíková, Sára Feketeová, Adéla Wneková, Zuzana Furchová, Lenka Haufová, Karolína Haufová a Naomi Zrůbková. I když se dívkám nakonec nepodařilo získat ani jedno vítěžství, byl na nich vidět předchozí trénink a vysoké herní nasazení, takže některé zápasy byly dlouho vyrovnané např. s 10. ZŠ Plzeň nakonec prohrály 1:2 a napínavý boj trval až do samého konce. Nejtěžším soupeřem se pak stala 4. ZŠ Plzeň s výsledkem 0:4. I tak si to dívky užily a ty nejstarší, končící devátý ročník se tak s touto soutěží po třech letech rozloučily. Holky si zaslouží pochvalu za reprezentaci i odhodlanou přípravu byť v krátkém čase, ale ve svém volnu. Ne každá dívka tíhne k tomuto sportu a má odvahu jít hrát i proti registrovaným hráčkám.

Uzavření školy

Dne 28. 1. 2020 bude škola z provozních důvodů uzavřena. V celé Lomnici nepoteče voda, proto ředitelka školy vyhlásila z hygienických důvodů ředitelské volno. Bude uzavřena i školní jídelna a školní družina. Mgr. Dana Malenická

Hry IX. zimní olympiády dětí a mládeže ČR 2020

Dne 19. ledna 2020 budou slavnostně zahájeny Hry IX. zimní olympiády dětí a mládeže ČR 2020, které se historicky poprvé konají v Karlovarském kraji. Velice bychom uvítali, kdybyste podpořili v rámci možností svou účastí úsilí mladých sportovců o dosažení co nejlepších výkonů v jednotlivých druzích sportu.

Dobrý skutek

Ani v letošním školním roce si školní parlament neodpustil úkol v podobě vykonání libovolného dobrého skutku v předvánočním čase. Lámali jsme si velmi dlouho hlavy, čím a komu bychom mohli pomoci. Hlavami nám proběhlo mnoho nápadů, nejvíce jsme však usilovali o strávení dopoledne v místní mateřské školce. Definitivní rozhodnutí padlo v předvánočním týdnu, zvolili jsme pomoc útulku pro opuštěné kočky v Sokolově Láskou ke kočkám z. s. Každý z nás tedy donesl potravu, mlsky, hračky či požadované hygienické potřeby tak, aby i opuštěné kočičky měly o trošku lepší Vánoce. Výsledek naší sbírky předá paní učitelka v pátek 20. prosince 2019.

Naše poslední vánoční besídka…

Pro letošní školní rok jsme neměli příliš jednotnou představu o podobě posledního společně stráveného dne před Vánoci, což však neznamená, že jsme si s tímto zapeklitým úkolem neporadili… Úvod předvánočního dne jsme věnovali organizačním záležitostem, v podobě focení dárečku pro kočičí útulek v Sokolově a rozhodování o podobě námi zvoleného obědu na přání. Následně jsme si zahráli naši obdobu židličkované, díky čemuž jsme si řádně protáhli všechny končetiny. Posléze jsme přešli k netradičnímu rozdávání dárečků, kdy jsme velmi rychle přišli na kloub dlouhotrvajícímu potutelnému úsměvu naší paní učitelky a paní asistentky... Každý z nás měl koupit vtipný, originální a potěšující dáreček do částky 50,- Kč. Po házení kostkou, na níž muselo padnout číslo šest, jsme si mohli vybrat jakýkoli z na lavici vyskládaných dárků. Netušili jsme však, že přijde druhé kolo a o své dárky můžeme snadno přijít, jelikož nám po hození jedničky ve vymezeném časovém limitu spolužák mohl získaný dárek uzmout pro sebe. Bojovali jsme do poslední vteřiny, zejména tedy o balíček prezervativů a hrneček s marshmallow sadou. Vánoční nálady jsme využili k předání zbývajících dárečků, které nás ještě více rozveselily a rozněžnily, byť nejvíce rozněžněnou byla naše paní učitelka, které jsme věnovali překrásný řetízek, a paní asistentka, jíž jsme obdarovali dárkovým poukazem. Z rukou paní učitelky a paní asistentky jsme převzali dárkový voucher na vybraný společný zážitek, který si můžeme vyčerpat v průběhu měsíců únor a březen, dále lízátko a „výdejnu radosti“ – krabičku plnou tolik zapomínaných pomůcek, jež nás jistě nejednou zachrání od nepříjemností… Závěr naší besídky jsme věnovali tolik „oblíbenému“ úklidu a odstrojení našeho živého stromečku, který nám obstarali Martin s Ondrou již po prvním adventu. Přejeme všem šťastné a pohodové Vánoce, příjemné prožití volných dní a úspěšný start nového roku J.