NEKOKTÁM, ČTU!

Na čtvrtek 1. února jsme se těšili snad všichni. Odpadla čeština a místo toho jsme šli do lomnické knihovny soutěžit. Paní knihovnice si pro nás připravila školní kolo soutěže "Nekoktám, čtu!". Je to sice soutěž čtenářů knihoven Karlovarského kraje, ale každý z nás je členem knihovny a vůbec nezáleží na tom, jestli té lomnické nebo si půjčujeme knížky jinde. Paní knihovnice nás zavedla do obřadní síně obecního úřadu, kde pro nás připravila zajímavou knihu, ze které jsme postupně četli. Nezapomněla ani na odměny pro nejlepší čtenáře. Byly to samozřejmě knížky.... Ti méně úspěšní soutěžící odcházeli do školy s bonbonem v puse. Aby byla soutěž spravedlivá, hodnotili jsme čtěnářské výkony úplně všichni. My čtvrťáci, paní knihovnice Němečková, paní učitelka Malenická i paní asistentka Trojanová. A toto jsou ti nejlepší: 1. místo Emily Kontová 2. místo Tereza Janecká 3. místo Lucie Chalupníková 4. místo Ondřej Kocián 5. místo Matěj Matucha Škoda, že těch prvních míst nebylo víc, protože jsme se snažili opravdu všichni... Ale do Karlových Varů jela reprezentovat lomnickou knihovnu, základní školu i Lomnici jen Emily. žáci 4. třídy

Barevný týden v 7. třídě

Po příjemně prožitém lednovém dnu v teplácích se naše třída postavila nové výzvě projektu Hrdá škola! s příznačným názvem Barevný týden. V pondělí jsme se všichni oblékli do barvy červené. V úterý jsme naše těla zahalili barvou žlutou. Středeční den se nesl v duchu hesla „modrá je dobrá“. Čtvrtek jsme pak strávili ve smuteční černé. O to více jsme si vychutnali páteční duhový den, v jehož rámci jsme na sebe navlékli všechny barvy, které jsme doma našli. Někteří z nás nelenili a barvy nanesly také na obličej či vlasy. Barevný týden jsme si všichni užili, tedy až na kruté chvíle společného focení, které odhalilo náš neuvěřitelný talent a vynalézavost v hledání úkrytů... Těšíme se na další společnou výzvu!

Zákonným zástupcům žáků 8. a 9. třídy

Vážení rodiče, s ohledem na výskyt závadového chování ve třídě Vašeho syna/Vaší dcery pro Vás připravujeme ke dni 7. března od 17:00 hodin třídní schůzky. Naše vzájemná spolupráce v projednávané věci je velmi důležitá, proto Vaši účast na třídních schůzkách považujeme za nutnou. Předem děkujeme za spolupráci a těšíme se na společné shledání.

Poděkování LESŮM ČR

Děkujeme Lesům ČR za finanční dar, který nám pomohl realizovat nákup vybavení pro běžecké lyžování.

Lyžařský kurz 22. 1. - 26. 1. 2018

V pondělí 22. 1. 2018 vyjeli žáci se zájmem o lyžařský kurz na týdenní pobyt na Boží Dar. Tento rok poprvé jeli i žáci 1. stupně už od 3. třídy. Mezi dětmi fungovala perfektní spolupráce, pomáhaly si hlavně s obouváním a nošením lyží, ale třeba i na vleku. Novinkou také byl běh na lyžích, kterého se každý den účastnilo několik žáků, tak aby se postupně vystřídali všichni. Překvapením pro nás byl obrovský zájem o běžecké lyžování, kdy někteří chtěli na běžky opakovaně. Tato část lyžařského kurzu se nám podařila zorganizovat hlavně díky LESŮM ČR, kterým tímto děkujeme za poskytnutí daru na nákup vybavení pro běh na lyžích. Počasí sice nebylo zrovna moc vlídné - sněžilo, pršelo a foukal silný vítr, ale sněhu bylo hodně a ač byli všichni unavení, užívali si každičký den.

Jak jsme si užili vánočního dárku...

Ve čtvrtek 1. února 2018 nastal dlouho očekávaný čas! Právě v tento den jsme mohli využít voucher na společně strávený čas, který nám paní učitelka s paní asistentkou nadělily k Vánocům. Program byl nabitý, plný nezapomenutelných zážitků, smíchu a bláznivin... Nejprve jsme se společně vydali do nedaleké kuželny, kde jsme se všichni aktivně zapojili do kuželkářského klání. Na stupních vítězů se v kategorii dívek umístily Áša, Sára a Lucka, z chlapců se bouřlivého potlesku dočkali Ondra, Martin M. a Filip. Po krátké obědové pauze jsme vyrazili autobusem do Sokolova, kde jsme se celí nedočkaví vrhli do prostor Topgun Laser Game a zastavili se až po téměř dvou hodinách vymýšlení strategií, běhání, skákání, předvádění úctyhodných gymnastických výkonů a neuvěřitelného hlaholu. Nejprve jsme vytvořili losem určené týmy, následně jsme bojovali doslova na život a na smrt s našimi protihráči. V pomyslném finále jsme proti sobě postavili předchozími výkony srovnatelné týmy. Celkovým vítězem se stal tým sestavený z Vojty, Zuzky, Filipa, Adama a Tomáše. S ohledem na podané výkony, množství vydané energie a úspěšné zvládnutí stresových situací se na pomyslné bedně vítězů umístili všichni zúčastnění. Po rozloučení s Vašíkem, oběma Matěji a Walterem jsme se vydali zpět do školy, kde jsme zanedlouho naplnili bříška objednanými pizzami. Doplněnou energii jsme však vzápětí nelenili vydat hraním nejrůznějších her, společným povídáním a neutuchajícím smíchem. Osm statečných strávilo zbytek večera sledováním vybraného filmu a předlouhým nočním švitořením. Budíček přišel až příliš brzy, přesto jsme jako správná ranní ptáčata vyskočili ze spacáků a v neskutečné rychlosti uvedli třídu do původního stavu. Po společné snídani jsme se spontánně rozhodli prodloužit společný čas sledováním animovaného filmu, z prostor školy nás tak museli vyprovodit až netrpěliví rodiče. Vánoční dárek jsme si všichni užili naplno! Uvidíme, zda nás čekají ještě další takováto překvapení...