Prázdninový zápisník

Naše III. třída byla pozvána 19. 11. 2012 na slavnostní vyhlášení "Prázdninový zápisník" s Městskou policie Sokolov. Den byl ještě výjimečný tím, že jsme navštívili s naším obecním strážníkem Jaroslavem Šlaisem Městskou policii v Sokolově a dozvěděli jsme se "fůru" zajímavostí......MOOOC DĚKUJEME ! žáci III. třídy, učitelky Libuše Šťovíková, Denisa Zaspalová

Bezpečný internet 8.2.2011

Safer internet day 2011 – "Je to víc než jen hra, je to tvůj život!" Den bezpečnějšího internetu: 8. února 2011 Safer Internet Day je každoročně organizován mezinárodní sítí INSAFE počátkem února. Jeho cílem je propagovat po celém světě bezpečnější a zodpovědnější užívání online technologií a mobilních telefonů, a to zejména dětmi a mládeží. Tématem roku 2011 je náš virtuální život vyjádřený heslem "Víc než hra, je to tvůj život!" http://www.bezpecne-online.cz/newsletter www.saferinternet.cz www.saferinternetday.cz V rámci školního projektu "Kyberšikana" byla v naší škole uskutečněna 6. 10. 2010 velmi zajímavá beseda s POLICIÍ ČR Karlovy Vary a Sokolov http://www.lomnicezs.cz/metodik-prevence_ict/index.php?clanek_id=5485. Školní projekt pokračoval 15. 10. 2010 Den s Policií ČR http://www.lomnicezs.cz/metodik-prevence_ict/. Pracovní semináře O bezpečném používání Internetu je připraven na 23. školní týden ve výuce na celém 1. a 2. stupni ZŠ v předmětu Informatika, který máme zahrnutý v ŠVP. http://www.lomnicezs.cz/uvod/index.php?kat_id=1243 http://www.saferinternet.cz/safer-internet-day

Beseda s POLICIÍ ČR

V rámci školního projektu "Kyberšikana" byla v naší škole uskutečněna 6. 10. 2010 velmi zajímavá beseda s POLICIÍ ČR Karlovy Vary a Sokolov.

Kyberšikana...

Desatero bezpečného internetu http://www.bezpecnyinternet.cz/ http://cms.e-bezpeci.cz/content/view/190/24/lang,czech/ http://www.novinky.cz/internet-a-pc/209651-stranky-bezpecny-internet-cz-varuji-pred-riziky-na-internetu.html 1. Důležité jsou pravidelné aktualizace celého počítače. Ty je nutné stahovat pro operační systém, bezpečnostní bránu (firewall), antivirus i další programy. 2. Některé viry dokážou bezpečnostní software v PC zablokovat. Proto je vhodné pravidelně kontrolovat, zdali funguje. 3. Škodlivé programy se často šíří prostřednictvím nevyžádané pošty. Pokud nevíte od koho e-mail je, nikdy nestahujte jeho přílohu a neklikejte na žádné odkazy. 4. Pozor je nutné dávat na e-maily, v nichž odesílatel požaduje, abyste se přihlásili na nějakou webovou stránku a aktualizovali informace o vašem účtu. 5. Při zadávání přístupových hesel na internetových stránkách je nutné kontrolovat, zda je web zabezpečený. To poznáte například podle ikonky zámečku na liště internetového prohlížeče, nebo tak, že adresa webové stránky začíná zkratkou https, kde „s“ znamená bezpečná. 6. Citlivé osobní informace zadávejte vždy pouze na internetových stránkách, které bezpečně znáte. 7. Do e-mailů nepatří důvěrné informace, jako je například číslo kreditní karty nebo heslo k bankovnímu účtu. Elektronickou poštu totiž může zachytit útočník. 8. Firewall dovoluje lépe zabezpečit operační systém. Méně zkušení uživatelé by jej rozhodně neměli vypínat. Při nedostatečných znalostech je vhodné jej nechat pracovat v automatickém režimu. 9. V internetových kavárnách a na cizích počítačích se nepřihlašujte do internetového bankovnictví. V počítači mohou být nainstalované keyloggery. 10. Obezřetnost je nutná při připojení k nezašifrovaným bezdrátovým sítím. Ty totiž může kdokoliv odposlouchávat a získat tak přístup ke všem datům v cizím počítači.

Zásady bezpečného INTERNETU

Desatero bezpečného internetu http://www.seznamsebezpecne.cz/desatero-bezpecneho-internetu Pro Vaše bezpečí stačí dodržet pár důležitých, ale přitom jednoduchých zásad. Nedávej nikomu adresu ani telefon. Nevíš, kdo se skrývá za monitorem. Neposílej nikomu, koho neznáš, svou fotografii a už vůbec ne intimní. Udržuj hesla k e-mailu i jinam v tajnosti, nesděluj je ani blízkému kamarádovi. Nikdy neodpovídej na neslušné, hrubé nebo vulgární maily a vzkazy. Nedomlouvej si schůzku na internetu, aniž bys o tom řekl někomu jinému. Pokud narazíš na obrázek, video nebo e-mail, který tě šokuje, opusť webovou stránku. Svěř se dospělému, pokud tě stránky uvedou do rozpaků nebo vyděsí. Nedej šanci virům. Neotvírej přílohu zprávy, která přišla z neznámé adresy. Nevěř každé informaci, kterou na Internetu získáš. Když se s někým nechceš bavit, nebav se.